Biała Podlaska: Oddział ITD zmienia siedzibę

  • 09.10.2019, 08:00
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Oddział ITD zmienia siedzibę
Już w kwietniu oddział Inspekcji Transportu Drogowego będzie zajmował powierzchnie w budynku urzędu marszałkowskiego przy ul. Warszawskiej. Pomieszczenia, które obecnie zajmuje, w budynku należącym do bialskiego magistratu, zdaniem najemcy nie spełniają warunków bezpieczeństwa.

O tym właśnie podczas konferencji prasowej w piątek 4 października mówił główny inspektor transportu drogowego, Alvin Gajadhur: - Działamy w Białej Podlaskiej od ponad dwóch lat. Zainteresowanie pracą w naszym oddziale jest ogromne, w tegorocznych naborach o jedno miejsce ubiegało się kilkudziesięciu chętnych. Dotychczas zatrudniliśmy w bialskim oddziale 116 osób. To świetni specjaliści i bardzo dobrzy pracownicy. Niestety warunki, w jakich pracują, są po prostu niebezpieczne – mówił szef GITD. - Woda cieknie z sufitów wprost na komputery, ostatnio urwała się lampa. Dobrze, ze nie uderzyła żadnego z pracowników. Zimą jest bardzo zimno a latem ludzie mdleją od gorąca. Nie możemy pozwolić dłużej na pracę naszych inspektorów w takich warunkach.

Jak zapewnia Alvin Gajadhur, niejednokrotnie ITD zwracało się do właściciela budynku przy ul. Brzeskiej, o naprawę usterek. - W ubiegłym roku był okres, że zgłosiliśmy około 200 usterek. Niestety usuwane są opieszale, a prezydent Michał Litwiniuk do dziś nie skorzystał z naszego zaproszenia, by odwiedzić miejsce pracy naszego oddziału – relacjonuje główny inspektor transportu.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym wydaniu oraz e-wydaniu Słowa Podlasia z 8 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zgred
Zgred 10.10.2019, 11:30
Przecież wiedzieli gdzie się wprowadzają, to nie jest tak że tam nagle zimą zrobiło się zimno a latem gorąco, ten budynek stoi tam już kilkadziesiąt lat.
Wlodek
Wlodek 09.10.2019, 21:27
Po co było inwestować w budynek na Brzeskiej, co na to poprzedni Prezydent

Pozostałe