Biała Podlaska: Uczniowie mają nową pracownię

  • 12.10.2019, 19:10
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Uczniowie mają nową pracownię
W Szkole Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego otwarto nową pracownię biologiczną. Uczniowie będą mogli skorzystać z nowoczesnej tablicy multimedialnej oraz mikroskopów. Wyposażenie pracowni kosztowało 35 tys. złotych, a pieniądze to nagroda w konkursie, jaką uczniowie otrzymali za film, przedstawiający działania szkoły na rzecz ochrony środowiska.

Doposażenie pracowni biologicznej to efekt pozyskania przez placówkę pieniędzy w ramach przedsięwzięcia "25 na piątkę z plusem! Konkurs Szkół Podstawowych dla uczczenia 25-lecia WFOŚIGW w Lublinie". Uczniowie nakręcili i wysłali na konkurs film, który został doceniony przez komisję. Przedstawiał on działania szkoły na rzecz ochrony środowiska. Film nakręcili: Filip Tymoszuk (reżyser), Antoni Okoń, Antonina Dzyr, Oliwia Gralikowska, Julia Kulik, Natalia Goździołko, Maja DiSilvestro, Aleksandra Błachowicz i Piotr Deminiuk oraz nauczycielka biologii, Hanna Nitychoruk.

Za 35 tys. złotych kupiono m.in. nowoczesną tablicę multimedialną, mikroskopy oraz inne pomoce naukowe. - Jest to wielki dar dla szkoły, bo kwota jest duża, a dzięki temu młodzież może zdobywać wiedzę w ciekawszy i bardziej przystępny sposób. To inwestycja na lata i ogromnie się z tego cieszymy. To też motywacja do udziału w innych konkursach, bo każda złotówka dla polskiej szkoły jest na wagę złota - mówi dyrektor SP nr 4, Jolanta Mazuruk.

 Uroczystość, 25 września, swoim występem, którego tematem była ochrona środowiska oraz ekologia, uświetniła młodzież. Potem dzieci odbyły swoje pierwsze zajęcia w nowej pracowni.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe