Powiat parczewski: Wzorowy hodowca bydła mlecznego

  • 24.10.2019, 07:51
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Wzorowy hodowca bydła mlecznego
Władysław Puczyk z Mościsk w gminie Sosnowica został laureatem konkursu Rolnik Lubelszczyzny 2019 zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. W kategorii produkcja zwierzęca zajął trzecie miejsce.

Kapituła najpierw oceniała kandydatury nadesłane przez samorządy oraz instytucje. Następnie przeprowadziła wizytację w każdym gospodarstwie. Sprawdzała m.in. czy kandydaci do tytułu przestrzegają zasad zrównoważonego rozwoju w procesie produkcji rolnej, bezpieczeństwa, ergonomii i higieny pracy oraz czy wdrażają innowacyjne rozwiązania i technologie. Pod uwagę brano też jakość produktów, estetykę gospodarstwa, osiągnięcia w innych konkursach, certyfikaty i dyplomy. Wpływ na ocenę miała też przynależność do grup producentów bądź organizacji branżowych.

Mieszkaniec Mościsk znalazł się w najlepszej trójce rolników zajmujących się produkcją zwierzęcą w województwie lubelskim. - Cieszę się, że zostałem doceniony. Wiem, że moja praca ma sens – podkreśla Władysław Puczyk. Jak to się stało, że wziął udział w konkursie? - Starosta przyjechał do mnie i powiedział, że zgłasza moje gospodarstwo pod ocenę komisji urzędu marszałkowskiego. Nie protestowałem, ale też nie spodziewałem się, że znajdę się w gronie wyróżnionych – dodaje.

Cały artykuł znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 października

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe