Radzyń Podlaski: Miasto w katalogu zabytków

  • 26.10.2019, 06:00
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Miasto w katalogu zabytków
W połowie października zaprezentowano dwa najnowsze tomy „Katalogu zabytków sztuki w Polsce”. Zbiór powstaje od 1951 roku, teraz w jego ramach powstały publikacje traktujące o powiecie radzyńskim, opracowane przez dr Katarzynę Kolendo-Korczak, dr Annę Oleńską i dr. Marcina Zglińskiego. Publikacje zostały wydane nakładem Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

- Najnowsze dwa woluminy, poświęcone powiatowi radzyńskiemu zawierają 379 stron tekstu, 1183 ilustracje barwne, 89 fotografii archiwalnych ukazujących obiekty nieistniejące lub przekształcone, 9 planów, rozumowany indeks, bibliografię. W publikacji opisane zostały zabytki znajdujące się w 57 miejscowościach powiatu – od zespołów urbanistycznych, rezydencji i kościołów po drobne przedmioty rzemiosła artystycznego – informuje Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim. - W tomie znalazły się m.in. opracowania tak istotnych obiektów jak świątynie parafialne oraz rezydencje w Czemiernikach i Radzyniu Podlaskim. Zgodnie z wypracowaną ostatnio formułą uwzględniono obiekty aż po II. poł. XX w. Publikacja jest dostępna do nabycia w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe