Gmina Drelów: Jesienny wieczór z ludową kulturą

  • 30.10.2019, 11:35
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Jesienny wieczór z ludową kulturą
„Jesienne Spotkanie z Folklorem” to już wieloletnia tradycja. Od lat impreza przyciąga miłośników lokalnej tradycji i regionalnych pieśni, które z zapałem prezentują na scenie ludowi artyści. Spotkania przebiegają w miłej i sympatycznej atmosferze, a na stołach na gości zawsze czeka przygotowany przez lokalne gospodynie pyszny poczęstunek.

Uroczystość, jak co roku, odbyła się w Domu Rękodzieła Ludowego w Zahajkach. Na zaproszenie Zespołu Śpiewaczego "Czerwone Korale" 19 października odpowiedziały zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze z terenu gminy i okolic, które wzięły udział w przeglądzie jesiennych pieśni regionalnych i biesiadnych. – Cieszę się, że co roku tak licznie spotykamy się tutaj, że pomimo domowych obowiązków znajdujecie państwo czas, by być tutaj z nami i rozweselać swoim śpiewem zgromadzonych gości - mówił wójt Piotr Kazimierski.

Włodarz podkreślał, że spotkanie z folklorem to nie tylko promocja ludowej kultury i tradycji, ale przede wszystkim świetne spotkanie integracyjne, które pozwala wspólnie się bawić i cieszyć. - Dzięki takim wydarzeniom możemy wymieniać się doświadczeniami. Po to też inwestujemy w domy ludowe, kultury czy świetlice, by takich spotkań było jeszcze więcej. By zapełniali państwo te miejsca swoim wspaniałym śpiewem i dobrym humorem - dodał. Spotkanie poprowadził dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Michał Olesiejuk.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 października

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe