Powiat bialski: Dzieciaki dołączyły do szkolnej braci

  • 09.11.2019, 11:59
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Powiat bialski: Dzieciaki dołączyły do szkolnej braci
26 pierwszoklasistów z Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach stało się pełnoprawnymi uczniami. Maluchy ślubowały również w Szkole Podstawowej im. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Hrudzie. 

W Łomazach dzieci pod okiem nauczycieli Aleksandry Dołęgowskiej i Wiesławy Kobrzyńskiej długo przygotowywały się do uroczystości. Dzięki zaangażowaniu i wytrwałości 25 października zaprezentowały w hali gimnastycznej ciekawy program artystyczny. Następnie ślubowały kochać ojczyznę, dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować nauczycieli i rodziców, być dobrymi kolegami, a także sumiennie wypełniać swoje obowiązki. – Dziś rozpoczynacie przygodę ze szkołą. Życzę wam powodzenia! – mówiła, dyrektor Bogumiła Wińska, która wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek oraz prezenty. Na zakończenie zaproszono ich na słodki poczęstunek.

Także w Szkole Podstawowej im. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Hrudzie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W poniedziałek, 28 października do szkolnej społeczności włączonych zostało tam dziesięcioro dzieci. Tu również pierwszoklasiści pod okiem wychowawczyni Joanny Panasiuk zaprezentowali swe artystyczne umiejętności. - Czujcie się tu bezpiecznie. Grono pedagogiczne oraz starsi szkolni koledzy będą o was dbać i służyć wam pomocą – obiecywał dyrektor Jacek Kisiel, życząc im sukcesów oraz dużo radości w każdym dniu nauki. Otrzymali też pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od rodziców i uczniów z klasy II. Po uroczystości na wszystkich czekały słodkości. 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe