GMINA DRELÓW: Strefy dla każdego

  • 14.11.2019, 12:16
  • Anna Ostapiuk
GMINA DRELÓW: Strefy dla każdego
Samorząd oddał do użytku cztery bezpłatne otwarte strefy sportowo – rekreacyjne, które mają szansę stać się skupiskiem aktywności fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Z zewnętrznych siłowni może korzystać każdy amator sportu i świetnej kondycji.

Siłownie zewnętrzne są już w Dołdze, Drelowie, Szóstce i Żerocinie. Zagospodarowane place podniosą estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców. Lokalizacje zostały wybrane nieprzypadkowo, stając się elementem już istniejącej infrastruktury sportowej, takiej jak choćby pobliskie place zabaw i boiska.

Zintegrowane obiekty dają możliwość podejmowania różnorodnych form aktywności. W Dołdze i Żerocinie strefy umieszczono na placu szkolnym, w Szóstce przy Domu Ludowym, natomiast w Drelowie na zadrzewionym skwerku naprzeciwko urzędu gminy. Łączna wartość inwestycji wyniosła 178.559,26 zł, z czego 67 procent to dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Oprócz sprzętów treningowych strefy wyposażono w stoliki do gry w szachy i warcaby, ławeczki i kosze na śmieci. W projekcie ujęto również roślinność, która przysłuży się też ochronie przed wiatrem i nadmiernym nasłonecznieniem.
 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stach
Stach 14.11.2019, 23:09
Moze wojt zacznie korzystac ze sprzetu

Pozostałe