Gmina Międzyrzec Podlaski: Na ludową nutę

  • 08.12.2019, 22:08
  • Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski: Na ludową nutę UG Międzyrzec Podlaski
W V Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej zwyciężył Zespół Ludowy „Sami Swoi” z Tłuśca. Artyści uhonorowani zostali pierwszym miejscem za poszanowanie tradycji i jej prawdziwie ludowe brzmienie.

W konkursie popularyzującym twórczość artystyczną inspirowaną ludową spuścizną międzypokoleniową, który odbył się 24 listopada w Wysokim decyzją komisji konkursowej laur zwycięstwa przyznano Zespołowi Ludowemu „Sami Swoi” z Tłuśćca, działającemu nieprzerwanie od 2010 r. Drugie miejsce zajął Zespół Ludowy „Echo” z Przychód”, trzecie przyznano natomiast Zespołowi Śpiewaczemu „Ale Baby” z Kapelą z Berezy. Wyróżniono również Zespoły Ludowe „Leśne Echo” z Zaścianek i „Jutrzenka” z Kapelą Retro z Rogoźnicy.

Nagrodzonym wójt Krzysztof Adamowicz podziękował za tworzenie i przekazywanie kultury. – Warto sięgać do tradycji i tworzyć taki pas transmisji swojej pasji i miłości do dźwięków ludowych – podkreślił. - Zachęcam do rozmawiania z najstarszymi mieszkańcami swojego regionu i okolicy, by pozyskiwać od nich te pieśni - apelowała z kolei Angelika Magier, etnomuzykolog i członkini komisji konkursowej, jak również instruktor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe