Powiat bialski: Gwałcił 14-latkę i groził, że ją zabije!

  • 14.01.2020, 09:12
  • Marcin Kozarski
Powiat bialski: Gwałcił 14-latkę i groził, że ją zabije!
Zarzuty wielokrotnego doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego oraz dopuszczenia się wobec niej innych czynności seksualnych jak również popełnienia gwałtów usłyszał 32-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej Norbert J. Mężczyzna miał też grozić dziewczynce i jej rodzicom pozbawieniem życia i zdrowia.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia bardzo poważnych przestępstw seksualnych na szkodę małoletniej wpłynęło do bialskiej komendy policji 30 grudnia ubiegłego roku. Złożyli go rodzice dziewczynki. - Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został 32-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Zebrane w sprawie materiały przekazane zostały do prokuratury, celem wszczęcia śledztwa – nasze informacje potwierdza podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Wiadomo, że wstępne materiały zgromadzono w trybie artykułu 308 kodeksu postępowania karnego, czyli w tzw. niezbędnym zakresie (dla zabezpieczenia śladów i dowodów przed ich utratą, zniekształceniem lub zniszczeniem, w wypadkach niecierpiących zwłoki, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa policja może dokonać oględzin, przeszukania lub innych czynności, w stosunku do osoby podejrzanej). - Ich analiza dała podstawę do wszczęcia śledztwa, a w następstwie do wydania postanowienie o przedstawieniu zarzutów – informuje Edyta Winiarek, prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej.

W sprawie szokuje fakt, że mężczyzna jest podejrzany nie tylko o obcowanie płciowe z 14-latką oraz dopuszczenie się wobec niej innych czynności seksualnych, które miały mieć miejsce od lipca 2018 r. do 26 marca 2019 r. Śledczy zarzucają mu też gwałty. - Zarzuty obejmują także doprowadzenie małoletniej groźbą do obcowania płciowego, to jest o przestępstwo z art.197 par. 1 kodeksu karnego – dodaje prokurator Winiarek. Czynów tych miał dokonywać od kwietnia do grudnia 2019 r. Przy czym, jak podaje prokuratura, w obu kwalifikacjach w związku z art. 12 kk, zatem wiele razy.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 14 stycznia

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe