Gmina Międzyrzec Podlaski: Wytypuj najaktywniejsze kobiety

  • 07.02.2020, 07:41
  • Anna Ostapiuk
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wytypuj najaktywniejsze kobiety
Do konkursu "Kobieta aktywna gminy Międzyrzec Podlaski 2020" można zgłosić najaktywniejszą kobietę kultury, kobietę - społecznika i kobietę - przedsiębiorcę. Jeśli w waszym otoczeniu działają panie, którym warto oddać honor i podkreślić ich zasługi - koniecznie zgłoście ich kandydatury.

Wójt gminy Międzyrzec Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna zachęcają do wzięcia udziału w konkursie "Kobieta aktywna gminy Międzyrzec Podlaski 2020", którego głównym założeniem jest uhonorowanie aktywności kobiet w gminie, popularyzacja aktywności w różnych aspektach funkcjonowania lokalnych społeczności, kształtowanie pozytywnych postaw i wzorów do naśladowania oraz promocja gminy Międzyrzec Podlaski i jej mieszkańców.

Do konkursu można zgłosić kandydaturę pełnoletnich pań, które mieszkają na terenie gminy lub aktywnie działają na jej terenie. Nominacje do konkursu mogą składać stowarzyszenia, grupy nieformalne, gminne instytucje oraz mieszkańcy gminy, według których zgłaszana kandydatka zasługuje ma taki tytuł.

Każdy podmiot może zgłosić dowolną liczbę kandydatek. Zgłoszenia należy dokonać na formularzu dostępnym w siedzibie lub na stronie Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski, dostarczając go osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie do 29 lutego 2020 r.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: "Kobieta Kultury": kobieta, która przez swe działania przyczynia się do rozwoju i promocji kultury na terenie gminy Międzyrzec Podlaski oraz wspiera aktywność kulturalną innych kobiet, angażuje się w działalność stowarzyszeń oraz grup nieformalnych działających na polu kultury, prowadzi działalność kulturalną i edukacyjną; " Kobieta Społecznik": kobieta, która czynnie uczestniczy w życiu społecznym gminy lub swojej lokalnej społeczności, jest wzorem do naśladowania, aktywnie angażuje się w działalność sołectw, stowarzyszeń, grup nieformalnych, poprzez swoją działalność przyczynia się do promocji zdrowia i aktywnego trybu życia; "Kobieta Przedsiębiorca": kobieta, która prowadzi działalność gospodarczą lub rolniczą o charakterze innowacyjnym bądź istotnym dla rozwoju społeczności lokalnej, poprzez swe działania zachęca inne kobiety do podejmowania działalności gospodarczej, umie połączyć działalność gospodarczą lub rolniczą z działaniem na rzecz społeczności lokalnej. Laureatki otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród odbędzie się 8 marca 2020 r. podczas VII Forum Kobiet w Rogoźnicy.

Dla przypomnienia - w ubiegłym roku nagrodzono panie: Kobieta Kultury - Zofia Nestorowicz z Zaścianek, Kobieta Społecznik - Maria Bogucka z Tłuśćca i Kobieta Przedsiębiorca - Teresa Nikończuk z Berezy.

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe