Biała Podlaska: Koło Bialczan zaprasza!

  • 13.02.2020, 07:33
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Koło Bialczan zaprasza!
Koło Bialczan to najstarsze stowarzyszenie istniejące w Białej Podlaskiej. W swojej tradycji ma organizowanie spotkań noworocznych. Takie odbyło się i tym razem. Nie zabrakło życzeń, uroczystej kolacji oraz tańców przy muzyce na żywo. W wydarzeniu uczestniczyły sześćdziesiąt cztery osoby, nie tylko członkowie organizacji, ale również sympatycy.

Spotkania zapoczątkował były prezes Koła Bialczan, Marek Światłowski. – To czas kiedy możemy porozmawiać o organizowanych przez nas akcjach, a także o nowych pomysłach i planowanych przedsięwzięciach. Jest to też świetna okazja do wspominania minionych lat – mówi prezes Koła Bialczan Waldemar Godlewski. – Jesteśmy wszyscy zadowoleni z przebiegu uroczystości i będziemy kontynuować tego typu wydarzenia – podkreśla.

Koło Bialczan zajmuje się spawami istotnymi dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Od wielu lat prowadzi kwestę na cmentarzu, a za zebrane fundusze przeprowadza renowację zabytkowych, starych nagrobków. Dzięki temu odnawianych jest ok. 5-6 grobów rocznie. Poza tym, stowarzyszenie organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi. Szczególnie, z tymi którzy wywodzą się z Białej Podlaskiej. Co roku Koło Bialczan organizuje również wycieczki do dawnych polskich miast np. do Wilna lub Lwowa. Co zrobić by dołączyć do Koła Bialczan? – Należy wypełnić deklarację, a także przyjść do punktu stowarzyszenia, który znajduje się w budynku LO im. J. Kraszewskiego. Tam należy złożyć wypełniony wniosek. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej, którzy chcieliby działać w Kole Bialczan. Liczymy na to, iż zgłosi się do nas młodzież – mówi prezes Waldemar Godlewski.

Obecnie do stowarzyszenia należy ok. sto osób.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe