Biała Podlaska: Fotografują miejsca, gdzie czas się zatrzymał

  • 23.02.2020, 08:46
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Fotografują miejsca, gdzie czas się zatrzymał
W Bialskim Centrum Kultury, w Galerii I Piętro Strefa Sztuki, można do 15 marca oglądać wystawę, która powstała dzięki organizacji 24. Międzynarodowego Podlaskiego Pleneru Przełom Bugu. Uczestniczący w nim fotografowie wykonywali zdjęcia od 9 do 14 czerwca ubiegłego roku w Serpelicach i pobliskich miejscowościach. W wydarzeniu uczestniczyło trzydzieści sześć osób.

Twórcy przyjechali z Białej Podlaskiej, Siedlec, Warszawy i innych miast, a także z Ukrainy, Niemiec i Francji. Na wystawie znajduje się sto prac. Wcześniej gościła w Siedlcach i prawdopodobnie powędruje dalej.  – Są to zdjęcia reportażowe, pokazujące krajobraz, ludzi, a także architekturę. Niektóre są również czarno-białe. Fotografowane były okolice Mielnika, Drohiczyna, a także innych miejscowości w pobliżu Serpelic. Zdjęcia były też wykonywane o różnych porach dnia, od świtu do wieczora. Teraz czekamy niecierpliwie na kolejny plener – mówi współorganizatorka Małgorzata Piekarska.

– Plener ma na celu promocję regionu, a także kultury Podlasia. Nasza wystawa pokazywana jest w wielu ośrodkach w kraju. Ważna jest w tym czasie integracja środowiska fotografów. Jest to również wymiana doświadczeń z artystami z zagranicy. Co roku zapraszamy na wydarzenie profesorów z najbardziej prestiżowych uczelni. Staramy się by impreza, z roku na rok, miała wyższy poziom i była coraz lepiej zorganizowana – wyjaśnia Andrzej Ruciński pomysłodawca i organizator Podlaskiego Pleneru Przełom Bugu.

Informuje też, że w czasie wyjazdu odbywają się pokazy zdjęć oraz wykłady z różnych dziedzin fotografii. Plener organizowany jest przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, Grupy Twórczej Fotogram oraz Bialskiego Centrum Kultury, a także bialskiego starostwa powiatowego i Fotoklubu z Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 18 lutego

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe