Biała Podlaska: Kolejny przypadek zakażenia

  • 09.04.2020, 10:15
  • red.
Biała Podlaska: Kolejny przypadek zakażenia
Jak informuje rzecznik wojewody, Agnieszka Strzępka, w Białej Podlaskiej potwierdzono kolejny przypadek zakażenia. To mężczyzna, który miał kontakt z wcześniej potwierdzonym przypadkiem. Do tej pory w naszym mieście odnotowano już cztery przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Jak informuje rzecznik bialskiego szpitala, pacjent nie przebywa w placówce. W WSzS w Białej Podlaskiej znajdują się obecnie cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa, które oczekują na wynik. Wszystkie dotychczasowe były ujemne.

- Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe  przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje rzecznik wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

- kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina, w stanie dobrym, która miała kontakt z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego, w stanie średnim, który miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Białej Podlaskiej, w stanie średnim, który miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej przebywają aktualnie cztery osoby z podejrzeniem zakażenia. - Wczoraj również były cztery, ale część wyników dotarła do szpitala i okazały się ujemne. Podkreślam, że w placówce cały czas jest rotacja pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Jak na razie jednak w szpitalu nie znajduje się pacjent z potwierdzonym wynikiem na zakażenie koronawirusem - informowała dzisiaj (9 kwietnia) o godz. 10:00 Magdalena Us, rzecznik bialskiego szpitala.

Na dzień 9 kwietnia 2020 r. na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego jest 202 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 8 osób zmarłych oraz 49 ozdrowieńców.

W pierwszym dzisiaj (9 kwietnia) komunikacie, ministerstwo poinformowało o 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:


23 osób z woj. śląskiego,
22 osób z woj. małopolskiego,
21 osób z woj. dolnośląskiego,
18 osób z woj. wielkopolskiego,
11 osób z woj. podlaskiego,
9 osób z woj. pomorskiego,
7 osób z woj. podkarpackiego,
7 osób z woj. opolskiego,
5 osób z woj. zachodniopomorskiego,
3 osób z warmińsko-mazurskiego,
3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
3 osób z woj. lubelskiego,
2 osób z woj. świętokrzyskiego,
2 osób z woj. lubuskiego.

Niestety zmarło 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

- We wczorajszym komunikacie podaliśmy informację o zdublowanym pacjencie w raportach WSSE, dlatego usuwamy go z rejestru osób zmarłych z powodu COVID-19 w woj. podlaskim, a więc łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Polsce wynosi 164 osoby - informuje resort.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 5341 osób. 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe