Gmina Biała Podlaska: Spór o kanalizację w Rakowiskach. Ksiądz krytykuje radnego

  • 19.05.2020, 10:33
  • Paulina Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Spór o kanalizację w Rakowiskach. Ksiądz krytykuje radnego
Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej pod powstającym kościołem w Rakowiskach wywołała spore emocje. Podczas ostatniej sesji, radny Mateusz Siwiec skrytykował pomysł przeznaczenia kilkudziesięciu tysięcy złotych na tę inwestycję. Oponowali wójt Wiesław Panasiuk oraz przewodniczący rady gminy Dariusz Plażuk. W dyskusję włączył się kilka dni później również proboszcz powstającej parafii Wojciech Majewski, który skrytykował radnego podczas niedzielnych mszy i na parafialnym Facebooku.

Na ostatniej sesji radni podejmowali uchwałę o zmianach w budżecie gminy. Jednym z zapisów było dofinansowanie w kwocie 85 tysięcy złotych rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej do powstającego kościoła w Rakowiskach.  - Zadanie to wynikło w ostatniej chwili, na wniosek tworzącej się parafii w Rakowiskach. Buduje się tam kościół, nie spodziewaliśmy się jednak, że budowa będzie przebiegała tak szybko, obiekt już stoi, a lada moment wchodzą tam firmy, które będą wykonywać przyłącza wodno-kanalizacyjne do tego obiektu, a w tym momencie tak naprawdę nie ma do czego ich podłączać – wyjaśniał zastępca wójta, Adam Olesiejuk.

Pomysł nie spodobał się radnemu Mateuszowi Siwcowi, wybranemu z okręgu Cicibór Duży, Cicibór Mały i części Rakowisk właśnie. - Nie można by było tych pieniędzy przeznaczyć na inne okręgi np. na Kaliłów, na który przez ostatnie 10 lat wydano najmniej środków inwestycyjnych. Dlaczego kolejna kwota idzie na Rakowiska? To jest lekką ręką wydane 100 tysięcy złotych – dopytywał radny.

Pytania Siwca zdenerwowały wójta.

- Nie wiem o co chodzi. Czy jak pojawi się w projekcie budżetu nazwa „Rakowiska” to naprawdę tak parzy? Czy państwo zauważyli, że wszystkie inwestycje, które prowadzimy są poza Rakowiskami? – denerwował się Wiesław Panasiuk.

Do dyskusji włączył się też przewodniczący rady Dariusz Plażuk, który zwrócił uwagę na to, że za powstającym kościołem znajdują się działki budowlane, a z przyłącza skorzystają również mieszkańcy.

Ostatecznie uchwała została przegłosowana, dwóch radnych, Mateusz Siwiec i Sebastian Gałązka, wstrzymało się od głosu.

Do przepychanek powrócono jeszcze na koniec sesji. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 maja

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polka
Polka 22.05.2020, 13:28
Kosztem gminy robi się przyłącza na prywarne działki . Obok działki kosciola biegnie sieć kanalizacyjna , i podłączenie to pikuś .. Grosze . Klika gminna działa . Kto z wójtem ten nasz . I dostaje grosz , jak Rakowska z przewodniczącym rady . A reszta miejscowości zero kasy . Niech Słowo spyta się wójta czemu zablokował bezprawnie fundusz sołecki . Czyżby kasa była potrzebna na Rakowska . Brawo Radny Siwiec . A ksiądz dał się zmanipulować w układy gminne .
Parafianin
Parafianin 20.05.2020, 12:16
Niech ksiądz zrobi z własnej kieszeni. Zresztą na hu.. kolejny kościół. Mało!!!! To co widać na zdjęciu to prawie połowa to będzie część mieszkalna trzy sypialnie dwie łazienki i duza kuchnia. Śmiechu warte. Ciągle im źle hehehe ale cóż tam koło parafii jest na bilbordzie numer konta przyda się każdy grosz na apartamenty hahaha

Pozostałe