Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:36
Reklama

Kantor internetowy czy stacjonarny – gdzie jest korzystniejszy kurs dolara

Dolar od zawsze traktowany był jako twarda, stabilna waluta. Przechowywanie w niej pieniędzy było gwarantem nieutracenia środków, nawet w przypadku wysokiej inflacji. Niegdyś cena dolara była stała. Dziś trzeba się dobrze nagłówkować, by kupić najtaniej a sprzedać najdrożej.
Kantor internetowy czy stacjonarny – gdzie jest korzystniejszy kurs dolara

Dolarów pod Pewexem nikt już nie kupi, choćby dlatego, że te popularne za komuny sklepy z dobrami luksusowymi odeszły do lamusa. Dziś te same towary kupimy w każdym sklepie. Popularne na początku lat dziewięćdziesiątych kantory stacjonarne także powoli, ale systematycznie tracą klientów. Powodów tego zjawiska trzeba szukać w nieatrakcyjnej ofercie kantorów stacjonarnych oraz konieczności noszenia przy sobie dużej ilości gotówki, czego raczej staramy się unikać. W trosce o bezpieczeństwo i stan portfela każdy stara się raczej korzystać z kart debetowych i kredytowych. Kantory stacjonarne funkcjonują jeszcze w dużych miastach, traktowane są jako ostatnia deska ratunku w sytuacji, gdy musimy szybko wymienić złotówki na dolary lub odwrotnie. Jednak to nie w stacjonarnych punktach odbywa się większość transakcji wymiany.

Coraz więcej osób, które mają potrzebę regularnie wymieniać złotówki na dolary, korzysta z kantorów internetowych. Zasadniczy powód jest jeden – niższa cena w porównaniu z tradycyjnymi kantorami, a także z ofertą banków. Kurs dolara na ogół gra kluczową rolę podczas takich transakcji, ale nie jest jedynym wyznacznikiem wyboru. Bezgotówkowe transakcje odbywają się szybciej i są bezpieczniejsze. Niektórzy obawiają się przesyłania pieniędzy do zewnętrznych instytucji niepodlegających pod prawo bankowe, ale te obawy są całkowicie nieuzasadnione.

Decydując się na skorzystanie z usług bankowych, porównujemy oferty różnych banków, sprawdzamy ich wiarygodność i kondycję finansową. Podobnie powinniśmy się zachować w przypadku wyboru kantoru online. Dobry kantor w widocznym miejscu udostępnia informacje o sobie, nie ukrywa kwoty kapitału początkowego oraz rocznych obrotów a z klientami potrzebującymi pomocy kontaktuje się za pomocą telefonicznego biura obsługi klienta. Dla wygody klientów udostępnia także kontakt mailowy. O wiarygodności e-kantoru świadczy jego obecność w porównywarkach i rankingach kantorów online oraz ilość banków, z którymi współpracuje. Im dłuższa lista banków, tym większa wiarygodność kantoru. Warto także zerknąć czy wybrany przez nas kantor może poszczycić się nagrodami i certyfikatami w dziedzinie usług finansowych.

Wymiana walut w kantorach online pozwala ograniczyć koszty prowadzenia firmy, zarówno w przypadku handlu międzynarodowego, jak i podróży służbowych. Można o tym przeczytać tutaj: http://www.forumhurtowe.pl/biznes/obnizac-koszty-firmy-dzieki-wymianie-walut-online/

 

Artykuł sponsorowany


Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama