Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 10:18
Reklama
Reklama

Przyłbice dla kogo?

Przyłbice dla kogo?

Od 16 kwietnia jesteśmy zobowiązani do zasłaniania ust i nosa w miejscach zamkniętych oraz w określonym czasie ten nakaz obowiązywał również przy każdorazowym wyjściu na zewnątrz. Pomimo że wraz z nadejściem wakacji zasady zasłaniania ust trochę złagodniały, to wróciły wraz z drugą falą pandemii. W czasie szybkiego wyjścia z domu twarz można zasłonić nawet szalikiem, apaszką lub maseczką. Jednak z pewnością noszenie takich elementów garderoby podczas 8h pracy nie należy do najwygodniejszych. Czy przyłbica ochronna może stanowić zamiennik, wcześniej wspomniany akcesoriów?

Kogo zobowiązany jest do zakrywania ust i nosa?

Obowiązkowi temu podlegają:

  • wszyscy korzystający z komunikacji zbiorowej
  • osoby korzystające z jednego samochodu, ale nie mieszkające w jednym gospodarstwie domowym
  • osoby, które przemieszczają się na ulicach, placach, targowiskach i sklepach
  • wszystkie osoby pracujące, które podczas wykonywania swoich obowiązków mają kontakt z innymi ludźmi
  • osoby, które pracują w różnego rodzaju urzędach
  • osoby pracujące w punktach usługowych
  • osoby, które przemieszczają się w częściach wspólnych budynków

Stosowanie przyłbicy zamiast maseczki ochronnej

Przyłbica na nos należy do jednych z najczęściej wybieranych elementów w ostatnim czasie, które mają na celu zasłanianie naszego nosa i ust. Zapewnia ochronę przed zakażeniem i rozprzestrzenianiem wirusa, a dodatkowo przez wiele osób jest uważana za najwygodniejszą z możliwych do zakupu opcji, które obecnie dostępne są na rynku. Głównym celem przyłbicy ochronnej jest zapewnienie jak największego zabezpieczenia przed roznoszeniem się koronawirusa, zwłaszcza w przypadku osób, które przechodzą zakażenie bez żadnych objawów. Stąd też został wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa, aby nie roznosić nieświadomie choroby.

Zakup przyłbicy z pewnością powinny rozważyć wszystkie osoby pracujący w takich zawodach, jak ekspedientka, kasjer itp., które z racji wykonywania zawodów o podwyższonym ryzyku na zarażenie, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas całej swojej pracy. Ponadto pracodawca powinien zapewnić dodatkową przesłonę ochronną, która odseparowuje od klientów.

Przyłbica należy również do jednego z najważniejszych elementów stroju każdej osoby pracującej w służbie zdrowia. Pełni ona zadanie ochrony przed drobinkami wirusa, występującymi w ślinie i parze ust, która mogłaby przedostać się np. na lekarza lub pielęgniarkę.

Jak przyłbice zabezpieczają przed koronawirusem?

Epidemia w Polsce trwa już kilka miesięcy, liczba zachorowań jest różna w zależności od okresu, ale ostatnie tygodnie pokazały, że wcale nie pożegnamy się z nią aż tak szybko, a wręcz zostanie ona z nami na dłużej. W tym momencie zasłanianie ust i nosa nie obowiązuje już tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale również na powietrzu. Jednak coraz więcej osób rezygnuje z maseczek na rzecz przyłbic ochronnych, które dają znacznie większy komfort noszenia, a dodatkowo chronią niemal w takim samym stopniu, jak maseczka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklistaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: A ta przyczepa to jest dopuszczona do ruchu ? Ma badania techniczne podbite ? Jest oświetlenie i co najważniejsze jest zarejestrowana w wydziale komunikacj ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:57Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w lesie. 58-latek zginął podczas wycinki drzewAutor komentarza: Aaa- maniaku, chory maniaku,Treść komentarza: A kto Ci każe czytać ? Nie wchodź na stronę i nie czytaj . Jest wolnosć słowa , każdy może się wypowiedzieć . Po co tu włazisz i czytasz ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:51Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama