Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 kwietnia 2026 04:31
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

W Ciciborze nie ma czasu na nudę!

W końcu doczekaliśmy się zimowej aury jak za dawnych lat. Mróz i śnieg sprzyjają zabawom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Z wyjątkową propozycją wychodzą radny Mateusz Siwiec oraz mieszkańcy Cicibora Dużego, którzy wspólnymi siłami wybudowali lodowisko. Może z niego skorzystać każdy, kto posiada własne łyżwy. Wstęp jest bezpłatny, a jeździć można do późnego wieczora. - Świetna inicjatywa. Brakuje takich miejsc w naszych okolicach – mówi Adrian Tokarski, bialczanin, który prawie codziennie wraz z dziećmi jeździ tutaj na łyżwach.
W Ciciborze nie ma czasu na nudę!

Lodowisko w Ciciborze Dużym, tuż przy miejscowej świetlicy, pierwszy raz powstało w 2018 roku. W zeszłym roku z kolei nie udało się go uformować, bo zima była wyjątkowo łagodna i panowały dodatnie temperatury. Za to w tym roku pogoda jest idealna. Dlatego też radny gminy Biała Podlaska Mateusz Siwiec wraz z mieszkańcami Cicibora Dużego zadbali o prawdziwą zimową frajdę.

 – Trzy lata temu po raz pierwszy wpadliśmy na pomysł, żeby własnymi siłami stworzyć lodowisko. Było trochę mroźnych dni i śniegu, więc zsunęliśmy go, ubiliśmy i zalewaliśmy kolejnymi warstwami wody. Wtedy lodowisko wytrzymało jakiś tydzień. W zeszłym roku niestety pogoda nie pozwoliła na to, by je uformować. Na szczęście w tym, zimowa aura dopisuje, więc postanowiliśmy powrócić z inicjatywą – opowiada radny gminy Biała Podlaska, Mateusz Siwiec.

W utworzenie lodowiska zaangażowało się wielu mieszkańców miejscowości. – W tym roku to właśnie jeden z mieszkańców wyszedł z tą inicjatywą. Zadzwonił do mnie i zapytał, czy działamy coś w tym kierunku, bo pogoda dopisuje. Po 15 minutach byliśmy na miejscu z łopatami i robiliśmy „bandy”. Zaangażowanie mieszkańców w funkcjonowanie lodowiska jest naprawdę ogromne. Dopytują, czy trzeba coś pomóc, zalać kolejną warstwą wody, wyrównać, odśnieżyć – podkreśla radny Siwiec. By pojeździć na lodowisku wystarczy mieć własne łyżwy. Tafla ma wymiary ok. 40 na 25 metrów, miejsca starczy więc dla każdego, a z uroków ślizgawki chętnie korzystają wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli. Wstęp jest bezpłatny, a jeździć można codziennie do późnych godzin wieczornych, teren jest bowiem oświetlony do godz. 22:00.

Lodowisko znajduje się na świeżym powietrzu, na publicznym i ogólnodostępnym terenie, dlatego każdy o zachowanie obostrzeń sanitarnych i bezpieczeństwo dba na własną rękę. - Wszyscy jeżdżą w maseczkach, zachowują odległości. Z naszej ślizgawki można korzystać na takich samych zasadach, jak z otwartej strefy aktywności, która znajduje się nieopodal – wyjaśnia radny i podkreśla, że taka inicjatywa jest tym bardziej potrzebna w dzisiejszych czasach. – Sport i aktywność fizyczna pozytywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie. Ileż można siedzieć w domu? - dodaje.

Z lodowiska korzystają łyżwiarze z całego powiatu bialskiego. - To naprawdę świetna inicjatywa. Dowiedzieliśmy się o lodowisku z Facebooka. Przyjeżdżamy tu niemal codziennie. W Białej jak na razie wszystko pozamykane, a tutaj 10 minut i jesteśmy. Ślizgawka jest dość duża, jest więc gdzie jeździć. Można fantastycznie spędzić czas, córki są bardzo zadowolone, bo uwielbiają jeździć na łyżwach. Zresztą ja także. Naprawdę ogromne gratulacje dla radnego i mieszkańców – mówi Adrian Tokarski z Białej Podlaskiej.  

Wszystkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem miejsca znajdziecie na facebookowym profilu „Lodowisko Cicibór Duży”.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama