Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 11:45
Reklama

Gmina Międzyrzec Podlaski: Tony zebranych śmieci

Wielka akcja sprzątania gminy niewątpliwie okazała się sukcesem, bo teren samorządu jest już czystszy o kilkanaście ton śmieci i miejmy nadzieję, że tak pozostanie przez dłuższy czas.
Gmina Międzyrzec Podlaski: Tony zebranych śmieci
Autor: UG Międzyrzec Podlaski

W akcji wzięło udział ponad 500 osób: dzieci, dorośli i seniorzy, urzędnicy i radni, strażacy, przedstawiciele klubów i stowarzyszeń oraz gminnych szkół. W roboczy strój wskoczył też wójt. – Zainteresowanie akcją było bardzo duże, codziennie zgłaszały się lokalne firmy, sołectwa, stowarzyszenia, szkoły, osoby prywatne czy strażacy ochotnicy. Dzięki wspólnej pracy posprzątaliśmy dużą część gminy. Właściwie dzięki zdecentralizowanemu charakterowi akcji udział w niej zadeklarowały setki wolontariuszy. I trudno wskazać gminną miejscowość, w której nie byłoby akcji sprzątania – podkreśla  Michał Teofilski podinspektor ds. promocji, kultury i współpracy z organizacjami pozarządowych.

Akcja trwała kilkanaście dni, a jej wyniki niestety mogą przerażać. Zebrano bowiem ponad 15 ton odpadów zmieszanych. To tyle, ile w ciągu miesiąca produkują wszyscy mieszkańcy Drelowa. To 1/3 odpadów zbieranych na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Zebrano też blisko 1 tonę odpadów szklanych i 120 opon.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieci
Reklama
Reklama
Reklama