Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 06:53
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Tak zwany "Polski Facebook" znika z sieci. Masz tam jeszcze konto?

Za dwa miesiące jeden z pierwszych portali społecznościowych w Polsce zostanie zamknięty. Kultowy polski serwis powstał w 2006 roku.
Tak zwany "Polski Facebook" znika z sieci. Masz tam jeszcze konto?

Autor: fot. iStock

W czwartek wchodząc na serwis NaszaKlasa.pl użytkownicy podczas logowania natknęli się na komunikat od administratora o zamknięciu strony.

W ogłoszeniu czytamy: „Informujemy, że z dniem 27.07.2021 roku serwis NK.pl zakończy swoją działalność". W praktyce to oznacza, że od wczoraj nie można już założyć nowego konta w serwisie. Użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi płatne NK.pl mogą z nich korzystać jeszcze dwa miesiące lub złożyć wniosek o zwrot środków. 

Co ważne, użytkownicy NK.pl nie muszą martwić się o swoje dane oraz zdjęcia, jeśli już nie korzystają z serwisu, ale nie usunęli konta. Wraz z zamknięciem NK.pl dane osobowe użytkowników serwisu zostaną trwale zlikwidowane.

„Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu NK.pl, dane osobowe Użytkowników Serwisu NK.pl zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych).” – czytamy w oświadczeniu właściciela strony.

Portal NaszaKlasa.pl stworzyli czterej studenci informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego - Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński w listopadzie 2006 roku. Strona w swoich założeniach miała łączyć dawnych znajomych i umożliwiać im wymianę wiadomości. Bardzo modne było wówczas za pośrednictwem serwisu organizowanie spotkań klasowych po latach.

W 2007 roku założyciel serwisu Maciej Popowicz sprzedał niemieckiemu funduszowi venture capital European Founders swoje 20% udziałów „Naszej klasy”, której całkowita wartość oceniana była wówczas na 15 mln zł. W okresie między styczniem a czerwcem 2008 roku większościowy pakiet udziałów w serwisie nabyło przedsiębiorstwo Forticom, za który zapłaciło 200 milionów złotych. Właścicielem 70% udziałów do 2014 roku była zarejestrowana na Cyprze spółka Excolimp, pozostałe należały do polskich założycieli serwisu.

W listopadzie 2014 roku portal nk.pl został kupiony przez Grupę Onet.pl, a w lutym 2015 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na transakcję. 1 czerwca 2015 Grupa Onet.pl oficjalnie przejęła spółkę Nasza Klasa, przenosząc na siebie jej majątek. W 2018 roku Onet Holding sp. z o.o. połączyła się z Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. Tym samym od września 2018 właścicielem nk.pl jest właśnie RASP sp. z o.o.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama