Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 10:02
Reklama

Biała Podlaska: Ministerialny projekt gwarancją jakości kształcenia

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej po raz kolejny znalazła się w gronie 15 publicznych uczelni zawodowych, które w ramach przedsięwzięcia Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymała na podniesienie i doskonalenie jakości kształcenia 1 mln zł.  
Biała Podlaska: Ministerialny projekt gwarancją jakości kształcenia
Autor: Adam Trochimiuk/Archiwum

Pieniądze są przyznawane uczelniom, które najlepiej i najskuteczniej kształcą swoich studentów, tym samym przygotowując ich do podjęcia aktywności na rynku pracy.

- Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości to przedsięwzięcie organizowane od 2019 roku. Głównym celem jest podwyższenie jakości kształcenia poprzez utworzenie nowoczesnej pracowni fizjologii wysiłku, strzelnicy laserowej, doposażenie pracowni dydaktycznych, zakup sprzętu, aktualizacja zasobów bibliotecznych oraz podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej. Grupami docelowymi są studenci oraz nauczyciele akademiccy – wyjaśnia koordynator Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości dr Ewelina Niźnikowska.

Niezwykle interesującym projektem planowanym do realizacji w ramach inicjatywy DID na kierunku bezpieczeństwo narodowe, jest wyposażenie infrastruktury PSW w system do szkolenia strzeleckiego – strzelnicę laserową. - Jest ona niezwykle rzadkim elementem infrastruktury w uczelniach kształcących na kierunku bezpieczeństwo narodowe, dlatego też stanowi szczególnie przyciągający dla kandydatów na studia element promocyjny zachęcający do studiowania w jednostce, która posiada tak zaawansowane technologicznie rozwiązania – mówi koordynator.

Studentom PSW strzelnica umożliwi zdobycie praktycznych umiejętności, realizację założeń wymaganych w ramach przedmiotu teoria i praktyka wyszkolenia ogólnowojskowego, czy innych przedmiotów w obrębie specjalności „Służby mundurowe w systemie bezpieczeństwa państwa” na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Z kolei pracownia wysiłku fizjologicznego może być bardzo pomocna dla przyszłych specjalistów rekreacji fizycznej i turystyki aktywnej, fizjoterapeutów, dietetyków czy ratowników medycznych. - Planujemy w niej zajęcia laboratoryjne z przedmiotów takich jak:  fizjologia człowieka, fizjologia wysiłku fizycznego, fizjologiczne aspekty wysiłku fizycznego czy podstawy żywienia człowieka – tłumaczy Niźnikowska. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama