Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 15:48
Reklama baner reklamowy
Reklama

Koronawirus u norek. Ognisko w powiecie bialskim

W gminie Wisznice służby weterynaryjne wykryły SARS-COV-2 u norek. To pierwsze ognisko koronawirusa wśród norek w województwie lubelskim, a drugie w Polsce. Próbki pobrano 16 czerwca w ramach rutynowych badań kontrolnych zwierząt.
Koronawirus u norek. Ognisko w powiecie bialskim

Autor: fot. pixabay.com/poglądowe

Próbki pobrano od 20 norek. W przypadku 3 zwierząt uzyskano wyniki dodatnie. 

Wirusa wykryto w fermach, w których hodowanych jest ok. 37 tys. norek. Zwierzęta zostaną zabite i zutylizowane. Sanepid objął kwarantanną właścicieli i pracowników fermy. Pobrano też od nich materiał do badań w kierunku SARS-COV-2.

O wynikach badań powiadomiono Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, właściwe organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Inspekcji Sanitarnej

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama