Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 04:29
Reklama

Kolejny inwestor wybiera Międzyrzec

Firma Vito Polska zainwestuje w Międzyrzecu Podlaskim 9 mln zł. Zbuduje dużą halę do produkcji stolarki budowlanej. Na zdjęciu inny perspektywiczny inwestor - firma Dr. Gerard.
Kolejny inwestor wybiera Międzyrzec

Vito Polska to firma, która ma swoją siedzibę w powiecie siedleckim. Jest producentem okien, drzwi oraz bram garażowych i przemysłowych. Działa nie tylko na terenie Polski. Sprzedaje i montuje okna również w innych częściach Europy, m.in. w Belgii, Luksemburgu, Francji, Norwegii i Szwecji.

Vito Polska w drodze przetargu kupiła w Międzyrzecu działkę w "nowoczesnej strefie usług i produkcji" przy ulicy Lecha Kaczyńskiego (w pobliżu ulicy Drohickiej). Zamierza tam zbudować halę o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych do produkcji stolarki budowlanej. Firma zobowiązała się do zainwestowania w Międzyrzecu 9 mln zł oraz zatrudnienia minimum dziesięciu osób.

To kolejna firma, która w ostatnich miesiącach postanowiła zainwestować w Międzyrzecu. Wcześniej decyzję o budowie nowoczesnej ubojni drobiu podjął Wipasz, który na terenie miasta ma już wytwórnię pasz. Do Międzyrzeca postawiła przenieść swoją siedzibę firma Dr. Gerard, producent ciastek, która w błyskawicznym tempie zdobywa nowe rynki, już nie tylko w Europie, ale także w Ameryce i Azji.

Kolejnym inwestorem jest Vito Polska, a burmistrz Zbigniew Kot zastrzega, że to nie koniec. – Skupiam się w swojej pracy na poszukiwaniu inwestorów i zachęcaniu ich do ulokowania swojej działalności w naszym mieście, bo to daje najlepsze perspektywy rozwoju – stwierdza burmistrz.

Inwestycje to nie tylko nowe miejsca pracy. To również w najbliższych latach znaczny zastrzyk pieniędzy z podatków do miejskiego budżetu bardzo zadłużonego w poprzedniej kadencji samorządu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama