Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 12:14
Reklama

Radzyń Podlaski: Mieszkańcy pomstują, rewitalizacja postępuje

Jedni nie chcą betonowego placu w centrum miasta, drudzy namawiają, by projektowi realizowanemu na placu po byłym dworcu PKS, w centrum miasta, dać szansę. O wycince drzew dyskutują na forach od miesięcy.
Radzyń Podlaski: Mieszkańcy pomstują, rewitalizacja postępuje
Autor: fot. UM Radzyń Podlaski

Przeciwnicy pisali nawet petycję. Dziś już wiadomo, że sprzeciw radzynian nie został uwzględniony. Modernizacja placu idzie zgodnie z założeniami projektowymi sprzed kilku lat. - Ponad 500 podpisów mieszkańców w obronie drzew, zostało "spuszczonych w toalecie" – mocno komentuje Jakub Jakubowski, członek stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto.

„...zapraszamy Państwa przy temp. 33 stopni w cieniu na odpoczynek na wygodnej ławce serwowanej na patelence przy ul. Rynek...”; „..Taki projektant zieleni który nie umie zagospodarować bez wycinki drzewa to dupa nie projektant, wystarczy te dziury zlikwidować dać nową np. kostkę brukową, wywalić stare płyty, nasypać ziemi, zasiać trawę i postawić ławeczki, kolejnego betonowego placu z mikro krzaczkami raczej ludzie nie chcą”; „..Drzew nigdy za mało. Oby rzeczywiście po wycince tych starych nowe zasadzili. Stan aktualny to wstyd na cały powiat”. To komentarze z facebookowych profili radzynian, którzy kwestię rozpoczętej rewitalizacji przestrzeni w centrum miasta postanowili poddać dyskusji.

500 podpisów w toalecie

Na początku tego roku mieszkańcy miasta zainteresowali się planowaną rewitalizacją pl. Rynek na tyle, że zaniepokoiła ich  liczba drzew przeznaczonych do wycinki, by inwestycję przeprowadzić zgodnie z projektem. Zgodnie z zamieszczonymi na stronie urzędu miasta wizualizacjami, spośród kilkunastu rosnących na placu dużych drzew pozostawiono jedynie trzy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Vert 25.07.2021 20:53
W Janowie tez wycieli. A pamietacie stary Plac Wolnosci w Bialej. Dzis betonowa pustynia.

Alex 21.07.2021 21:32
W Parczewie wycięto drzewa w Wohyniu wycieto teraz jest kostka brak cienia !! I dziala jak piec kumulacyjny !! Nawet w nocy jest goraca ! Nie wiem kto na to dal pozwolenie

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieci
Reklama
Reklama
Reklama