Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 08:17
Reklama

Biała Podlaska: Podmiejska nie jest dla dzieci?

20 lipca miasto opublikowało listę projektów, które mogą rywalizować o sfinansowanie w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pozytywnej oceny nie przeszły cztery projekty na 27 złożonych. Głośnym echem odbiło się odrzucenie wniosku osiedla Podmiejska, którego mieszkańcy chcieli stworzyć dzieciom przestrzeń do rekreacji. Negatywnie zaopiniowano też projekt twórców ubiegłorocznego przedsięwzięcia, które wygrało w kategorii „Duże projekty”.
Biała Podlaska: Podmiejska nie jest dla dzieci?
Autor: fot. Funpark Podmiejska/Facebook

Organizacja konkursu na inwestycje w ramach BO odbywa się w mieście już szósty raz. Miasto na realizację wybranych projektów przeznaczyło 2 mln 010 tys. zł, czyli o 210 tys. zł więcej niż rok temu. Wybierzemy jeden duży projekt i projekty małe. Projekty małe to te, których koszt mieści się między 50 tys. zł a 300 tys. zł, projekty duże mogą kosztować od 301 tys. zł do 600 tys. zł.

- Projekty małe mogą dotyczyć wszystkich zadań własnych gminy albo powiatu. Projekty duże mogą również dotyczyć wszystkich zadań własnych gminy albo powiatu, ale muszą być to zadania inwestycyjne takie jak m.in.: remonty, budowy bądź przebudowy infrastruktury – informowała przy okazji ogłaszania tegorocznego naboru Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej.

Miasto oceniło, dzieci bez funparku

W tym roku do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022, złożono 27 projektów. Dotyczą stref rekreacji, chodników, ścieżek rowerowych, boisk, ale i budek lęgowych dla ptaków, programu sterylizacji bezdomnych zwierząt (psów i kotów) oraz czipowania czworonogów.

Wnioski są już po ocenie merytorycznej dokonanej przez magistrat. Jest ona furtką do dalszej procedury w ramach Budżetu Obywatelskiego. Cztery wnioski nie otrzymały pozytywnej opinii urzędników. Wśród nich znalazł się pomysł os. Podmiejska na funpark przy ul. Wereszki. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 lipca


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bm 28.07.2021 13:10
Podmiejska, ulica w najgorszym stanie ze wszystkich ulic w UE, nijak nie może przyciągnąć uwagi władz miasta, a jeśli już przyciągnie, to i tak ciągle wynikają jakieś komplikacje. Ciekawe dlaczego ?

Grzybiarz 28.07.2021 17:33
Podmiejska ulica jest wspaniałej jakości w porównaniu z gruntowymi "alejami" osiedla Pieńki.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: sdgfTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7141176?olo Black Adam Movie OnlineData dodania komentarza: 04.10.2022, 03:23Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:40Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Ruszają wypłaty dodatku węglowego. Wiemy, kiedy będą przelewyAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Sebastian Szymański po raz kolejny zagrał w reprezentacji Polski
Reklama
Reklama
Reklama