"Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej jest kontynuatorką tradycji Spółdzielni Pracowników Podlaskiej Wytwórni Samolotów. W obliczu rosnącej drożyzny i problemów zaopatrzeniowych, w 1931 roku pracownicy PWS postanowili bowiem utworzyć spółdzielnię spożywców. Po co? Po to żeby taniej kupować u producentów i hurtowników produkty spożywcze i bez wielkiej marży sprzedawać je swoim członkom.
Podczas uroczystości głos zabrało wielu gości, w tym m.in. Jerzy Trudzik, autor poświęconej spółdzielni monografii, która była głównym punktem zorganizowanej 8 czerwca konferencji z okazji 90-lecia Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Białej Podlaskiej. Zakupem koszuli w jednym z domów towarowych spółdzielni pochwalił się wicewojewoda Robert Gmitruczuk, wyrazy szacunku i gratulacje spółdzielcom złożył też prezydent miasta Michał Litwiniuk.
Przybyłych na galę powitał Eugeniusz Mazur, prezes "Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej.
- Jubileusz 90-lecia obchodzimy skromnie i bez wielkiego rozmachu. Główną tego przyczyną jest pandemia koronawirusa, która nie pozwoliła dobrze przygotować a głównie właściwie zaplanować wydarzeń godnych tego jubileuszu, łącznie z dzisiejszym spotkaniem, ale trzeba podkreślić, że skromność, przestrzeganie przepisów wydawanych przez państwo jest cechą spółdzielczości, w tym także naszej spółdzielni - zauważył.
(...)
Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 24 sierpnia


![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)
![Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ] Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-publicznosc-spiewala-z-wokalistami-galeria-zdjec-1769776464.jpg)











Napisz komentarz
Komentarze