Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 01:18
Reklama

Przez sport zachęcali do czytelnictwa [GALERIA]

Hasłem tegorocznych XVIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej było "Łączy nas książka". Młodzi i starsi mieszkańcy wzięli udział w imprezie sportowej, podczas której promowane było czytelnictwo.
Przez sport zachęcali do czytelnictwa [GALERIA]
Autor: Adam Trochimiuk

Trwającą do 30 maja imprezę zainaugurowano w minioną niedzielę (14 maja). W parku Radziwiłłowskim zorganizowany został piknik, którego częścią były rodzinne rozgrywki w piłkę nożną. Oficjalnie wydarzenie rozpoczął wiceprezydent Michał Litwiniuk, który pojawił się z całą rodziną i aktywnie wziął udział w meczu. – Tak często jak odwiedzacie boiska tak często zaglądajcie do miejskich bibliotek – zachęcał.

Prowadzeniem imprezy zajęli się pracownicy Biblioteki Barwnej. – Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będą to rozgrywki sportowe drużyn mieszanych, występy na scenie, m.in. zespołu Brevis, cheerleaderek i malowanie twarzy barwami Polski. Mamy tu też mnóstwo książek o tematyce sportowej. Cykl spotkań jest adresowany nie tylko do dzieci, ale dla całych rodzin. Ich celem jest zachęcenie do odwiedzenia Biblioteki Barwnej, nie tylko podczas imprezy, ale na co dzień – opowiada Jadwiga Małek, pracownik Barwnej.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 21.

Justyna Dragan

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama