Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:17
Reklama

To był wspaniały wieczór, pełen emocji, wrażeń i możliwości

Ten wieczór zapadnie w naszej pamięci na długo. W piątek 3 września w Dworze Woskrzenice odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców drugiej edycji plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu. Ach, cóż to był za bal!
To był wspaniały wieczór, pełen emocji, wrażeń i możliwości

– Okres pandemii był trudny dla wszystkich przedsiębiorców. Wyszliśmy z niego mocniejsi i jeszcze bardziej głodni sukcesu. Dzisiejszy wieczór jest najlepszym potwierdzeniem tego, że ten sukces udało się nam wszystkim osiągnąć. Słowu Podlasia i ZPP przygotować plebiscyt i dzisiejszą galę, a zgromadzonym tu przedsiębiorcom zdobyć nagrody, które za chwilę będziemy wręczać – mówił otwierając ceremonię Piotr Pyrkosz, redaktor naczelny Słowa Podlasia. 

Każdy z nagrodzonych czuł się doceniony, co wyraźnie wybrzmiewało w kuluarach. 

– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jesteśmy na rynku od wielu lat i zatrudniamy wielu pracowników. Ciężko pracujemy na naszą markę, ale powiem szczerze, że Niedźwiedzia Biznesu nikt z nas się nie spodziewał. Choć każdy chciałby go mieć. Jest to miła niespodzianka. Niedźwiedź stanie w pokoju mojego synka, będzie dla niego motywatorem. Synek ma 3 lata i ma na imię Antoni, a statuetka będzie mu uświadamiać, że ciężką pracą można coś w życiu osiągnąć – powiedział Michał Cholewa z firmy „Cholimpex”.

Wtórował mu Tomasz Kalinowski, z Firmy Handlowo-Usługowej „Kalinowski”.

 – Nie spodziewałem się tej nagrody. Dla nas jest wyróżnienie i nagroda za trud, jaki podejmowaliśmy przez ten ostatni rok. W dobie pandemii nie było lekko. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Słowu Podlasia, które pomogło nam się zareklamować i dzięki temu mieliśmy nowych klientów. Udało nam się wybić na rynku zbóż i cieszymy się. Planujemy się rozwijać. Nagroda, którą dostaliśmy przyczyni się do dalszego rozwoju naszej firmy – podkreślił zdobywca Niedźwiedzia Biznesu w kategorii Debiut Roku.

Dla przedsiębiorców, którzy swój biznes prowadzą od lat, to dobry moment do podsumowań.

– Niedźwiedź Biznesu 2020 w kategorii małe przedsiębiorstwa to dla nas zaskoczenie. To również podsumowanie 25 lat prowadzenia działalności gospodarczej, niezwykle miłe i motywujące. Dziękuje wszystkim pracownikom oraz klientom za te wspólne lata w Maronex. Na pewno będziemy się dalej rozwijać, poszerzać naszą ofertę i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów – stwierdził Bogusław Broniewicz, właściciel firmy Maronex.

W tym roku poszerzyliśmy formułę plebiscytu o inwestycje samorządowe i okazało się, że to był strzał w dziesiątkę.

– Otrzymaliśmy Niedźwiedzia Biznesu za inwestycję samorządową "Rewitalizacja obszarów zdegradowanych". Jest to 4-składnikowa inwestycja polegająca na modernizacji targowiska, budowie boisk przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu, przebudowie starej szkoły na Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz przebudowie skwerku w centrum Piszczaca. Całość inwestycji opiewa na blisko 9 mln zł. W zasadzie 100 proc. inwestycji realizowana jest ze środków zewnętrznych. Gmina jest przedsiębiorstwem, nieco innym niż przedsiębiorstwo prywatne, bo pracujemy na rzecz lokalnej społeczności. Jestem zaskoczony nagrodą. Bardzo się cieszę, czuję się wyróżniony i zaszczycony, że Kapituła Konkursowa przyznała mi takiego Niedźwiedzia. Jestem dumny, że mogę reprezentować Gminę Piszczac i taką nagrodę odebrać - mówił Kamil Kożuchowski, wójt gminy Piszczac.

Niedźwiedzie Biznesu, co często podkreślamy mają też swój szlachetny charakter. Nie mogło więc zabraknąć statuetki dla Dobroczyńcy Roku, którym okrzyknięto Annę Chwałek:

– Jest mi niezwykle miło i przyjemnie dostać takie wyróżnienie. Mieć poczucie, że jest się dostrzeżonym w tym, co się robi na co dzień. Aczkolwiek powtarzam i zawsze to mówię, że tak naprawdę uważam się za szczęściarę, że to, co w życiu robię to nie jest tylko mi potrzebne, mojej rodzinie i dziecku, ale też wielu innym rodzinom, dzieciakom, młodzieży, osobom z autyzmem. To też moja pasja, ja się w tym odnalazłam, uwielbiam to, co robię. Sprawia mi to ogromną satysfakcję. To wspaniałe mieć takie poczucie codziennie rano, że się robi fajną, porządną rzecz. To jest coś niesamowitego i życzę wszystkim, aby na swojej drodze zawodowej czuli taką satysfakcję, jaką ja mam z tego, co robię na co dzień – mówiła tuż po odebraniu nagrody prezes Stowarzyszenia.

Dodała, że Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem cały czas się rozwija i już 24 września odbędzie się otwarcie kolejnych dwóch budynków. – Przed nami oczywiście kolejne wyzwania. Budowa jeszcze jednego obiektu, więc jest o czym myśleć, o co zabiegać i co robić. Myślę, że jeszcze bardzo bardzo długo będzie co robić – dodała.

Firma Wipasz SA brała udział w plebiscycie Niedźwiedzie Biznesu po raz drugi. Tym razem w ręce jej przedstawiciela, wiceprezesa Przemysława Sawońskiego trafiły aż dwie nagrody: Niedźwiedź Biznesu w kategorii Innowator Roku oraz Nagroda Specjalna Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej za aktywną działalność na rynku pracy i przeciwdziałanie bezrobociu.

– Nasza firma chce tworzyć coś innego, chcemy by polski przemysł i przede wszystkim rolnictwo, bo jesteśmy krajem rolniczym, przodował w Europie. Do tej pory jeździliśmy i podglądaliśmy inne kraje na Zachodzie. Myślę, że za kilka lat to zachodnie państwa będą przyjeżdżały do nas, żeby nas podglądać. Oczywiście planujemy kolejne inwestycje, są to naprawdę ambitne plany. Chcemy w najbliższych pięciu latach zainwestować bardzo duże pieniądze w okolice Międzyrzeca Podlaskiego, bo to rejon, który sprzyja nowym inwestycjom, szczególnie w rolnictwie – mówił Przemysław Sawoński.

Niedawno odbyło się oficjalne otwarcie Instytutu Żywienia i Hodowli Polskiego Kurczaka, w tym roku oddano do użytku również „Zielone Fermy”, czyli obiekty hodowlane dla brojlerów ras mięsnych przyjazne dla środowiska i wykonane w energooszczędnej technologii oraz nową wytwórnię „No GMO pasz” dla bydła i trzody. – W kolejnych latach planujemy wydać około 500 milionów złotych na inwestycje związane z rolnictwem tutaj na Lubelszczyźnie, Podlasiu i wschodnim Mazowszu – dodał Sawoński.

Przyznał również, że plebiscyt Niedźwiedzie Biznesu daje przedsiębiorców wiele możliwości. - Jak zawsze impreza organizowana przez Słowo Podlasia i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie jest bardzo udana. Daje możliwości poznania kultury, ludzi, którzy są związani z tą ziemią. To też wymiana kontaktów osób, które współpracują z nami czy to w zakresie usług transportowych czy np. wyposażenia. Możemy rozmawiać o nowych inwestycjach, o przyszłości, tak że jak najbardziej takie spotkania są wskazane – podsumował wiceprezes firmy Wipasz SA.

Ryszard Montusiewicz, dyrektor Oddziału i redaktor naczelny TVP Lublin:

– Jestem wdzięczny za zaproszenie na wielką Galę Niedźwiedzi Biznesu. Tym bardziej teraz, kiedy mamy dużo pracy, cieszę się, że przyjechałem i wziąłem udział w uroczystości. Zaskoczyła mnie miła atmosfera, jaka tu panuje. Na gali czuje się ducha wspólnotowości przedsiębiorczości. Chcąc się włączyć w to piękne dzieło, postanowiliśmy przygotować dla 2 przedsiębiorców, którzy wzięli udział w aukcji na rzecz SOSW w Zalutyniu i wylicytowali płaskorzeźbę Pałacu Prezydenckiego, spoty reklamowe. Będą emitowane na antenie TVP Lublin.

Laureaci plebiscytu:

Mikroprzedsiębiorstwo:

Niedźwiedź Biznesu: Cholimpex Michał Cholewa

Wyróżnienia: Bracia Kurowscy, Zakład Blacharstwo-Lakiernictwo Krzysztof Kamiński, Szewczuk Sp. z o.o.

Małe Przedsiębiorstwo:

Niedźwiedź Biznesu: Maronex Bogusław i Marcin Broniewicz Sp. jawna

Wyróżnienia: PMN Agro Piotr Naumiuk, Zakład Stolarsko Budowlany Zdzisław Serhej, Tartak Bronek Mieczysław Bronisz

Średnie Przedsiębiorstwo:

Niedźwiedź Biznesu: PDP Logistic Spółka Jawna Mariusz Piwoni i Marcin Potapczuk

Wyróżnienia: Zakłady Mleczarskie Laktopol w Łosicach, Petrodom Paliwa Sp. z o.o., Olbenz Sp. z o.o.

Duże Przedsiębiorstwo:

Niedźwiedź Biznesu: Elremet Spółdzielnia Inwalidów Biała Podlaska

Wyróżnienia: Kociuk Grupa Transport i Spedycja, Krynica Vitamin S.A., Sobianek Spółka z o.o.

Inwestycja Samorządowa:

Niedźwiedź Biznesu: Gmina Piszczac Rewitalizacja obszarów zdegradowanych

Wyróżnienia: Gmina Wisznice Rewitalizacja Gminy Wisznice, Gmina  Międzyrzec Podlaski Kompleks rekreacyjny nad Międzyrzeckimi Jeziorkami, Gmina Leśna Podlaska Termomodernizacja budynków użyteczności  publicznej

Debiut Roku:

Niedźwiedź Biznesu: Firma Handlowo Usługowa ‘’ Kalinowski’’ Tomasz Kalinowski

Wyróżnienia: 2M Clinic Usługi Medyczne i Szkoleniowe Maciej Kisiel, Północ Nieruchomości, Gmina Łomazy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Dubowie

Innowator Roku:

Niedźwiedź Biznesu: Wipasz S.A

Wyróżnienia: Gmina Terespol Gminny Zbiornik Retencyjny, Grupa Horeglad, PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

Inwestor Roku:

Niedźwiedź Biznesu: Andrzej Hajbos PHU Ksemar

Wyróżnienia: Chiluk Robert PHU Robex, Walerian Pawluczuk Krzysztof Dobrowolski Polonia Sp. jawna, Merkury Goławski Sp. jawna

Pracodawca Roku:

Niedźwiedź Biznesu: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komunalnik Sp. z o.o.

Wyróżnienia: Zakład Remontowo Budowlany Stanisław Romaniuk, Zakłady Mleczarskie Laktopol w Łosicach, Krynica Witamin S.A

Ambasador Biznesu: Cezary Kaźmierczak ZPP Warszawa

Dobroczyńca Roku: Anna Chwałek Stowarzyszenie Wspólny Świat

Biznesmen Roku: Tadeusz Konaszuk KTS Vikking

Nagroda Specjalna Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej: Wipasz S.A. 

Nagroda Jubileuszowa: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie 

 

Specjalne podziękowania dla:

Dwór Woskrzenice, tel. 537 091 666

DoMisiowe Słodkości, tel. 669 688 943

Wypożyczalnia Wedding and Event Rent, tel. 669 688 943

Salon Fryzjerski, Zacisze Stylu, Anna Grabiec, tel. 512 371 822

Carolyn Salon Kosmetyki Profesjonalnej, tel. 530 521 282

Make-up Ewa Skonieczna, tel. 505 383 104

Hurtownia Warzyw i owoców IBIS, tel. 83 344 70 13

Cukiernia Zaniewicz, tel. 83 371 72 02

Zakład Wyrobów Wędliniarskich Wysokie S.C.

Komunalnik, Kwiaciarnia "Pod storczykiem", tel. 533 733 657

 
Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stary Niedźwiedź 08.09.2021 10:44
Szczerze Wam napiszę, że - poza "Komunalnikiem" - nie znam żadnej z firm choć mieszkam w Białej Podlaskiej 44 lata. Tylko Bogusława Broniewicza jeszcze kojarzę z poszukiwań w radzie miasta problemów na każde rozwiązanie. Prawdziwe "Niedźwiedzie" - stare i mocno śpiące, jak kiedyś śpiewałem w przedszkolu.

... 08.09.2021 20:39
Najwidoczniej bardzo słabo zna Pan lokalne przedsiębiorstwa, skoro nie kojarzy Pan takich nazw/nazwisk jak Kociuk, Romaniuk, Horeglad, Elremet, Hotel Polonia czy Vikking. Do tego jeszcze Wipasz czy Krynica Vitamin.

czyt 09.09.2021 15:43
Krynica Vitamin - truciciel Krzny0ryb. A Elremet jak ma na imię? ; D D

Znawca 10.09.2021 10:35
Dla wyjaśnienia: ukośnik, czyli taki znaczek "/" oznacza "lub", więc "nazw lub nazwisk".

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama