Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 18 sierpnia 2022 06:19
Reklama

Artykuły

Sprawdzone sposoby na piszczące hamulce rowerowe
Sprawdzone sposoby na piszczące hamulce rowerowe

Piszczące hamulce rowerowe to problem często spotykany u rowerzystów i dość nieprzyjemny ze względu na nieprzyjemne dźwięki dobywające się w trakcie hamowania. Problem związany z hamulcami jest również sprawą bezpieczeństwa. Dość często dochodzi do sytuacji, w której nie chcemy nadmiernie eksploatować hamulca, co może doprowadzić nawet do kolizji. Zwracanie na siebie uwagi poprzez donośne piski również jest niekomfortowe dla kierowcy i otoczenia. Co ma konkretnie wpływ na piszczące hamulce i jak sobie z tym radzić?

10.08.2022 11:13
Budowa frezów palcowych do metalu
Budowa frezów palcowych do metalu

Przedmioty produkowane przez frezarki CNC możemy spotkać na każdym kroku – części samochodowe, takie jak bloki silników, turbosprężarek, elementy zawieszenia czy ramy pomocnicze, elementy codziennego użytku dla których były produkowane formy wtryskowe czy profile, np. okienne, powstają dzięki temu, że frezarki cnc pracują niemalże nieustannie (zwykle wielozmianowo), a potencjał branży i stabilność zatrudnienia zachęcają zarówno przyszłych operatorów i programistów, jak też właścicieli firm. Nie samą obrabiarką, jednak, ta produkcja się odbywa. Podstawowe narzędzie jakim jest frez palcowy do metalu, jest koniecznym łącznikiem, który łączy frezarki cnc z surowym materiałem, z którego wykonane będą przedmioty codziennego użytku.

08.08.2022 09:43
Jak i po czym poznać dobrą płytę główną Intel
Jak i po czym poznać dobrą płytę główną Intel

Tylko w sklepie internetowym Sferis.pl znajdziesz ok. 100 płyt głównych z chipsetami Intel i gniazdami procesora dostosowanymi do poszczególnych serii i generacji CPU tej amerykańskiej firmy. Co do zasady, są to produkty dopracowane i w swojej kategorii bardzo dobre. Rozwój technologiczny jest jednak tak dynamiczny, że współczesne modele płyt głównych są znacznie bardziej zaawansowane od wariantów stosowanych powszechnie jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Czym zatem wyróżniają się polecane płyty główne do procesorów Intel?

02.08.2022 08:50
Co kupić na ślub? Prezent ślubny dla młodych
Co kupić na ślub? Prezent ślubny dla młodych

Jaki prezent ślubny wybrać dla wspaniałej pary młodej? Cóż może to zabrzmi dziwnie, ale w dużej mierze rodzaj prezentu zależy właśnie od najważniejszej pary wieczoru. Coraz częściej na zaproszeniach widnieje dodatkowa totka na temat preferowanego przez młodą parę rodzaju prezentu. Dużym powodzeniem, co jest zupełnie naturalnym i bardzo dobry kierunkiem, cieszą się prezenty w postaci gotówki, które pomoże małżonkom rozpocząć samodzielne i niezależne życie. Właśnie dlatego najczęstszym aktualnie rodzajem upominków są koperty z gotówką oraz dodatkowy drobiazg. Jak skomponować idealny prezent na ślub? O tym w dzisiejszym artykule!

01.08.2022 11:03
Skropak jako wypełniacz do paczek — co warto wiedzieć?
Skropak jako wypełniacz do paczek — co warto wiedzieć?

Zakupy przez internet to już nasza codzienność. Wysyłamy lub zamawiamy przedmioty przez internet, a wygląd paczki oraz jakość wypełnień zabezpieczających przesyłkę ma znaczenie dla konsumenta. Wypełniacze do paczek to duża grupa zabezpieczeń, które mają do spełnienia kilka zadań. Eko Skropak to wyjątkowy wypełniacz do paczek pochodzenia roślinnego, który zasługuję na więcej uwagi. Dziś poznaj eko stropak, tzw. ‘’chrupki” — zapraszamy do lektury!

01.08.2022 10:59
Szczotka do brody – codzienna pielęgnacja zarostu
Szczotka do brody – codzienna pielęgnacja zarostu

Mało który brodacz zgodzi się ze stwierdzeniem, że brodę się po prostu posiada. Zarost pozbawiony jakiejkolwiek pielęgnacji wygląda po prostu nieestetycznie i zamiast dodawać nam stylu i powagi, broda oszpeca naszą twarz. Co jest zatem postawą pielęgnacji zarostu? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, ponieważ łatwo zauważyć, że producenci kosmetyków dla mężczyzn utrzymują, że aby broda wyglądała dobrze musimy mieć cały arsenał rzeczy. Czy jest to prawda? Nie do końca, ponieważ do podstawowej pielęgnacji wystarczy jedynie kilka odpowiednio dobranych produktów. Chcesz dowiedzieć się jak dbać o brodę? Zapraszamy do lektury artykułu.

01.08.2022 10:54
Jak dbać o włosy malucha?
Jak dbać o włosy malucha?

Skóra niemowlaka jest delikatna i bardzo wrażliwa, dlatego pielęgnacja głowy dziecka powinna być rozsądna oraz staranna. W jaki sposób dbać o włosy maluszka i co zrobić, gdy pojawi się ciemieniucha?

28.07.2022 11:51
Czy warto korzystać z kalkularów ubezpieczeń OC?
Czy warto korzystać z kalkularów ubezpieczeń OC?

Ubezpieczenie samochodu OC to produkt, który zapewnia pokrycie kosztów szkód wyrządzonych z naszej winy. Zamiast płacić z własnej kieszeni, obciążone zostaje towarzystwo ubezpieczeniowe, którego obowiązkiem jest zapłacić osobie poszkodowanej należne odszkodowanie. Nie oznacza to jednak, że trzeba wykupić pierwsze lepsze ubezpieczenie - chociaż oczywiście można to zrobić. Lepiej jednak skorzystać z kalkulatora OC i znaleźć ofertę dobrze dopasowaną do naszych możliwości finansowych i potrzeb.

27.07.2022 11:51
Czy karma dla psa premium jest lepsza od ekonomicznej? Prawidłowa dieta psa.
Czy karma dla psa premium jest lepsza od ekonomicznej? Prawidłowa dieta psa.

Tak naprawdę to my decydujemy o tym, co trafi do miski naszego czworonożnego przyjaciela. Co więc będzie najlepszym rozwiązaniem – tania ekonomiczna karma dla psa? Karma dla psa premium? Mokra czy sucha? A może jednak lepiej gotować posiłki naszemu pupilowi samodzielnie?

22.07.2022 10:08
Systemy wystawiennicze - efektywna reklama nie tylko na targach
Systemy wystawiennicze - efektywna reklama nie tylko na targach

Każdy, kto był kiedyś na targach, wie, że może się tam zakręcić w głowie od ilości reklam wielkoformatowych. Zewsząd z widać tam banery, ścianki czy ogromne stojaki z ulotkami. Systemy wystawiennicze spotykamy jednak coraz częściej nie tylko na tego typu branżowych imprezach. Gdzie jeszcze mogą się przydać?

20.07.2022 12:05
Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego na 70 tys. zł?
Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego na 70 tys. zł?

Bardzo często wyszukiwanym w sieci zapytaniem jest to dotyczące kredytu gotówkowego na kwotę 70 tysięcy złotych. Kwota ta jest doskonałym wsparciem finansowym, które przydaje się w przypadku zakupu nowego samochodu, wyjazdu na egzotyczne wakacje życia czy remontu domu. Dlaczego właśnie ta suma cieszy się największym zainteresowaniem i kto może pozwolić sobie na takie zobowiązanie? Sprawdź.

20.07.2022 11:58
Sprzęt gastronomiczny w barze – TOP 4 niezbędnych urządzeń
Sprzęt gastronomiczny w barze – TOP 4 niezbędnych urządzeń

Każdy lokal gastronomiczny wymaga odpowiedniego wyposażenia. Inne rodzaje sprzętów będą niezbędne do restauracji włoskiej czy japońskiej, inne do typowej pizzerii, a jeszcze inne do restauracji w hotelu albo baru z fast foodami. Tym razem skupmy się na tym ostatnim. Poniżej znajdziesz 4 rodzaje urządzeń, które są niezbędne, by otworzyć taką działalność. Sprawdź, co jest niezbędne i zacznij kompletować wyposażenie.

15.07.2022 09:03
Kiedy możesz kupić nieruchomość za mniej niż jest warta
Kiedy możesz kupić nieruchomość za mniej niż jest warta

Ogromna wartość inwestycji w nieruchomości automatycznie czyni inwestorów bardziej cierpliwymi. Pojawia się więc pytanie: Kiedy i jak można natknąć się na niedoszacowaną inwestycję w nieruchomości?

14.07.2022 08:32
PIT online 2023 - wszystko, co musisz wiedzieć
PIT online 2023 - wszystko, co musisz wiedzieć

Deklarację PIT, każdego roku musi złożyć każdy, kto generuje jakiekolwiek przychody finansowe. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, osób otrzymujących wynagrodzenie za pośrednictwem płatnika, jak i tych, którzy korzystają z różnego rodzaju świadczeń. Sprawdźmy więc, jak wypełnić zeznanie podatkowe oraz dowiedzmy się, na jakie zmiany musimy się przygotować przy składaniu PIT online 2023. Czy szykują się nowe ulgi podatkowe?

14.07.2022 08:25
Polski producent bielizny z 20-letnim doświadczeniem. Czy znasz markę Gorteks?
Polski producent bielizny z 20-letnim doświadczeniem. Czy znasz markę Gorteks?

Wybór odpowiedniej bielizny to ważna kwestia na co dzień, bo w pięknej i dopasowanej bieliźnie można poczuć się komfortowo. Jaką bieliznę damską wybrać? Warto pomyśleć o polskiej marce Gorteks i wspierać rodzime produkty.

13.07.2022 09:41
Niedźwiedzie mają klasę!
Niedźwiedzie mają klasę!

Ponad dwustu przedsiębiorców z całego regionu uczestniczyło w finale plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu. Gwiazdą wieczoru był Stefano Terrazzino ale główną rolę odegrali tego dnia laureaci i zaproszeni goście. To dzięki nim udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu. 

12.09.2021 08:44
To był wspaniały wieczór, pełen emocji, wrażeń i możliwości
To był wspaniały wieczór, pełen emocji, wrażeń i możliwości

Ten wieczór zapadnie w naszej pamięci na długo. W piątek 3 września w Dworze Woskrzenice odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców drugiej edycji plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu. Ach, cóż to był za bal!

08.09.2021 09:06    4
Jesteście niesamowici! Dziękujemy!
Jesteście niesamowici! Dziękujemy!

Wielkim sukcesem zakończyła się licytacja na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu, która obyła się podczas Gali Niedźwiedzi Biznesu. Dzięki ogromnej hojności naszych gości udało się zebrać niebagatelną sumę, bo aż 54 120 zł. – Nie da się opisać radości, którą czuję. To jest szczęście mieć wokół siebie tak wrażliwe i wspaniałe osoby – komentuje, nie kryjąc wzruszenia dyrektor zalutyńskiego SOSW Bożena Guz. 

07.09.2021 13:30    1
Wręczyliśmy Niedźwiedzie Biznesu!
Wręczyliśmy Niedźwiedzie Biznesu!

3 września w Dworze Woskrzenice odbyła się Wielka Gala Niedźwiedzi Biznesu, plebiscytu organizowanego przez Słowo Podlasia i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. Poznajcie laureatów!

04.09.2021 10:34    2    6
Partnerem wydarzenia Plebiscyt Niedźwiedzie Biznesu jest Województwo Lubelskie!
Partnerem wydarzenia Plebiscyt Niedźwiedzie Biznesu jest Województwo Lubelskie!

Już w piątek, 3 września, Wielka Gala Niedźwiedzi Biznesu. Plebiscytu organizowanego przez Słowo Podlasia i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego.

02.09.2021 10:36
Liczymy na Wasze wielkie serca!
Liczymy na Wasze wielkie serca!

Szerokim echem odbiła się aukcja charytatywna na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu przeprowadzona podczas Wielkiej Gali Niedźwiedzi Biznesu w 2018 r. organizowanej przez Słowo Podlasia i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. Dzięki hojności ofiarodawców udało się zebrać 20 100 zł, za które zamontowano dzieciom siłownię plenerową. W tym roku szykują się równie wielkie emocje!

02.09.2021 10:20
Czas wręczyć Niedźwiedzie Biznesu!
Czas wręczyć Niedźwiedzie Biznesu!

Odliczamy już ostatnie godziny do prestiżowej gali Niedźwiedzie Biznesu. W piątek 3 września, w Dworze Woskrzenice ogłosimy zwycięzców plebiscytu zorganizowanego przez Słowo Podlasia i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. Honorowym patronem przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Lubelskiego.

31.08.2021 10:05    2
Niedźwiedzie Biznesu: To już ostatnia prosta!
Niedźwiedzie Biznesu: To już ostatnia prosta!

Wielka gala Niedźwiedzi Biznesu tuż, tuż! Już 3 września w klimatycznym anturażu Dworu Woskrzenice poznamy zwycięzców drugiej edycji plebiscytu Słowa Podlasia i ZPP Podlasie. 

29.08.2021 11:20    3
Niedźwiedzie Biznesu: Ostatni tydzień głosowania
Niedźwiedzie Biznesu: Ostatni tydzień głosowania

Wielka gala Niedźwiedzi Biznesu tuż, tuż! Już 3 września w klimatycznym anturażu Dworu Woskrzenice poznamy zwycięzców drugiej edycji plebiscytu Słowa Podlasia i ZPP Podlasie. Do końca tygodnia czekamy natomiast na Wasze głosy.

24.08.2021 09:30    2
Do wylicytowania dzień na planie "Na dobre i na złe"!
Do wylicytowania dzień na planie "Na dobre i na złe"!

Wielkimi krokami zbliża się rozstrzygnięcie plebiscytu Słowa Podlasia i Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Podczas wielkiej gali Niedźwiedzi Biznesu do wylicytowania w charytatywnej aukcji na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu będzie m.in. dzień na planie kultowego serialu "Na dobre i na złe"!

20.08.2021 13:00
Budowa drogi Sycyna – Sławacinek – Biała Podlaska wraz z chodnikami
Budowa drogi Sycyna – Sławacinek – Biała Podlaska wraz z chodnikami
06.08.2021 10:17
Kto otrzyma Niedźwiedzie Biznesu?
Kto otrzyma Niedźwiedzie Biznesu?

Trwa głosowanie w prestiżowym plebiscycie gospodarczym Słowa Podlasia i Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Do kogo w tym roku trafią Niedźwiedzie Biznesu? To zależy od naszych Czytelników. Na swoich faworytów można głosować za pomocą sms oraz kuponów drukowanych w gazecie. Laureaci uhonorowani zostaną podczas wielkiej gali, która odbędzie się 3 września w Dworze Woskrzenice.

05.08.2021 14:28    5
PERUN S.A.
PERUN S.A.
04.08.2021 10:29
Gminny zbiornik retencyjny
Gminny zbiornik retencyjny
04.08.2021 10:22
2 M Clinic
2 M Clinic
04.08.2021 10:20
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: afvacTreść komentarza: https://c.mi.com/thread-4132535-1-0.html https://c.mi.com/thread-4132542-1-1.html https://c.mi.com/thread-4132548-1-1.html https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-155839/ https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-155830/ https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-155833/ https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-156056/ https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-156051/ https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-156048/ https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-156093/ https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-156083/ https://www.hihonor.com/global/club/topicdetail/topicId-156072/ https://www.geany.org/p/P4Iw3/ https://ide.geeksforgeeks.org/66a44cfc-aa07-48ba-9bde-992937f20a3e https://pastelink.net/sho2a3x7 https://dotnetfiddle.net/VAojEXData dodania komentarza: 17.08.2022, 21:06Źródło komentarza: Policjanci uczą dzieci, jak bezpiecznie spędzać wakacjeAutor komentarza: jimmysinghTreść komentarza: https://sway.office.com/s/kuEh0cl09aI9ugKi/embed https://sway.office.com/s/2iIjgj4pBnUqpu4X/embed https://sway.office.com/s/6j1qwcV7tuOhBoE8/embed https://sway.office.com/s/Usen9bwDMhMlSnod/embed https://sway.office.com/s/MtQHnugUkZo3bP2O/embed https://sway.office.com/s/SLZhEIATAVh6FZDK/embed https://sway.office.com/s/VxSNzuSbDzbTJzYc/embed https://sway.office.com/s/q3jBenxzehHyxfan/embed https://sway.office.com/s/FD6haMpmMfPJFwNk/embed https://sway.office.com/s/vBkZkIdPpNBlsx7t/embed https://sway.office.com/s/1JXLtTqUdBWZgKxg/embed https://sway.office.com/s/YPHZ8kVXfWiWkVaB/embed https://sway.office.com/s/EWmBd8dNYkqIdydA/embed https://sway.office.com/s/d81ZJLKfwgTA0S39/embed https://sway.office.com/s/VaTnkhM4HyXGW2Wt/embed https://sway.office.com/s/3pmZy1puu1EaEcHL/embed https://sway.office.com/s/1eo8TeSjNFylOUMv/embed https://sway.office.com/s/quk9yQekEZGgouV6/embed https://sway.office.com/s/Ey3FCuy0AuMDoUSl/embed https://sway.office.com/s/6L7bHWL6ZXh3cCXA/embed https://sway.office.com/s/7P6Q6PpAaCR0bmUY/embed https://sway.office.com/s/rPAJO1Fp6Eey1hsN/embed https://sway.office.com/s/H2juFNDrhcFh8COa/embed https://sway.office.com/s/LV4toB5M5JEBilgq/embed https://play.acast.com/s/62fd293efb364900135bf696 https://play.acast.com/s/62fd29df42527e0012883c2c https://play.acast.com/s/62fd2a37455475001244aa14 https://play.acast.com/s/62fd2aa89402f000131c4997 https://play.acast.com/s/62fd2b12fb364900135bfe09 https://play.acast.com/s/62fd2b5f9402f000131c4cc0 https://play.acast.com/s/62fd2bc5455475001244b116 https://play.acast.com/s/62fd2c20f1847400152aef37 https://play.acast.com/s/62fd2cc89402f000131c5381 https://play.acast.com/s/62fd2d27fb364900135c07af https://play.acast.com/s/62fd2d8542527e0012884c70 https://play.acast.com/s/62fd2df7fb364900135c0ac8 https://play.acast.com/s/62fd2e5f6222e90013b84132 https://play.acast.com/s/62fd2eaae0c13d00122982c0 https://play.acast.com/s/62fd2ef2f1847400152afb3c https://play.acast.com/s/62fd2f3e09ab2b0012e721c7 https://play.acast.com/s/62fd2f88fb364900135c1170Data dodania komentarza: 17.08.2022, 20:33Źródło komentarza: Policjanci uczą dzieci, jak bezpiecznie spędzać wakacjeAutor komentarza: ZzzTreść komentarza: Ubespiecz się .Data dodania komentarza: 17.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Elmar wydał komunikat. Po pożarze zakład wstrzymał produkcjęAutor komentarza: jimmysinghijTreść komentarza: https://play.acast.com/s/62fcd1d942527e001286afb0 https://play.acast.com/s/62fcd2e409158d0012004b15 https://play.acast.com/s/62fcd3e8419d3f00128aa9b9 https://play.acast.com/s/62fcd4cdbb11e5001353d9ca https://play.acast.com/s/62fcd54d6d257100122c613a https://play.acast.com/s/62fcd59afb364900135a7dda https://play.acast.com/s/62fcd6119402f000131acc93 https://play.acast.com/s/62fcd6509402f000131acdbe https://play.acast.com/s/62fcd6974554750012433077 https://play.acast.com/s/62fcd6ca0bb87a00124d79c6 https://play.acast.com/s/62fcd728bb11e5001353e4ba https://play.acast.com/s/62fcd75d42527e001286c741 https://play.acast.com/s/62fcd7a709ab2b0012e59742 https://play.acast.com/s/62fcd7d245547500124335a2 https://play.acast.com/s/62fcd8540fa0cd0012ac784c https://play.acast.com/s/62fcd893fb364900135a8b9e https://play.acast.com/s/62fcd8df0fa0cd0012ac7ad6 https://play.acast.com/s/62fcd90f0fa0cd0012ac7be0 https://play.acast.com/s/62fcd95af184740015297cb4 https://play.acast.com/s/62fcd98f0fa0cd0012ac7e4fData dodania komentarza: 17.08.2022, 14:14Źródło komentarza: Na prostym odcinku drogi uderzył czołowo w inny samochódAutor komentarza: CzłowiekTreść komentarza: Jaka szczególna ostrożność? Jedzie motocyklem bez uprawnień i to 15latek? Bardzo dobra nauczka dla gówniarza.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 12:43Źródło komentarza: Wypadek w Rakowiskach. W zdarzeniu uczestniczył 15-latekAutor komentarza: kibicTreść komentarza: fajny utaletowany chłopakData dodania komentarza: 17.08.2022, 09:34Źródło komentarza: Dawid Nojszewski: - Cieszę się, że zapiszę się w historii
Reklama
Reklama