Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 04:38
Reklama

Droga z Parczewa do Siemienia za ostatnie unijne pieniądze

Dziesięciokilometrowa droga powiatowa z Parczewa do Siemienia przejdzie w latach 2018-19 gruntowną modernizację. Inwestycja była długo oczekiwana i w końcu udało się pozyskać dofinansowanie.
Droga z Parczewa do Siemienia za ostatnie unijne pieniądze

Remont drogi powiatowej Parczew-Siemień to wspaniała wiadomość dla kierowców, mieszkańców i przedsiębiorców. Długo o tę inwestycję zabiegano. - Od kilkunastu lat na to czekaliśmy. W tym okresie dokonywane były tylko cząstkowe naprawy. Nasza gmina współfinansowała nakładki asfaltowe, ustawiano znaki z ograniczeniem tonażu do 12 ton. Stan drogi jest bardzo zły od lat - mówi Stanisław Dawidek, wójt gminy Siemień. Podkreśla, że samorząd dołoży starań, aby przedsięwzięcie doszło do skutku. Ma nadzieję, że radni zgodzą się na zwiększenie wkładu własnego, jeżeli okaże się to niezbędne. - Będzie to dla nas trudne do udźwignięcia, ale płatność ma być rozłożona na trzy lata, więc powinno się wszystko udać - stwierdza wójt. 

Remont ma kosztować około 12,9 mln złotych. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego wyniesie około 3,8 mln złotych. Około 1,7 mln zł ma dołożyć gmina Parczew - która zgodziła się na dofinansowanie remontu odcinka przebiegającego przez jej teren - a gmina Siemień 2,8 mln zł.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia nr 20.

Beata Malczuk


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama