Będzie burzowo
IMGW podał prognozę, która nie przynosi dobrych wiadomości. W przeważającej części kraju powinniśmy przygotować dziś parasole, ponieważ w pasie od północy, przez centrum kraju, aż po jego południowo – zachodnią część przejdą burze, którym mogą towarzyszyć silne opady deszczu.
????️Prognoza burz na dzisiaj.
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) September 16, 2021
Dziś burze możliwe będę w pasie od Pomorza Wschodniego, przez centrum po południe i południowy zachód kraju. Mogą być z nimi związane opady deszczu do około 15-25 mm i porywy wiatru punktowo do 60-70 km/h.#IMGW #IMGWmeteo #prognoza #pogoda #burze pic.twitter.com/ame9fojA3A
[removed][removed]
Znaczne ochłodzenie
Według synoptyków IMGW czwartek przyniesie również ochłodzenie, które utrzyma się do końca tygodnia. Maksymalna temperatura oscylować będzie pomiędzy 16 a 18 st. C. Jedynie mieszkańcy północy zobaczą na swoich termometrach ok. 20 st. C. Piątek nie przyniesie na mapie pogodowej żadnych zmian. W Elblągu możemy spodziewać się dziś do 16 st. C., 18 st. C. w piątek i jedynie ok 15 st. C. w sobotę. Choć niskie temperatury i opady przewidywane są do końca tygodnia, niedziela przyniesie mniejsze zachmurzenie. Dzięki temu w całej Polsce może pojawić się słońce. Suwalszczanie odnotują najniższą temperaturę ok. 9 st. C, najcieplej zaś będzie w okolicach Niziny Szczecińskiej, której mieszkańcy mogą spodziewać się do 15 st. C. Poniżej 10 st. C. odnotują też miejscowości położone na północnym wschodzie, wschodzie i Pogórzu Karpackim.
Alerty pogodowe
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dla części województw ostrzeżenia pierwszego stopnia przed obfitymi opadami. Szczególnie narażeni są na nie mieszkańcy Bydgoszczy, Gdańska, Rzeszowa, Lublina, Chełma, Białegostoku, Warszawy, Olsztyna i okolicznych miejscowości. W czasie 24 godzin spadnie tam od 30 do 50 mm deszczu.
Złe wieści dla wrażliwych
„Na wschodnich krańcach kraju początkowo obojętne warunki biometeorologiczne szybko pogorszą się do niekorzystnych i jako takie utrzymają się aż do wieczora. Na pozostałym obszarze Polski niżowa pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka.” – czytamy w komunikacie IMGW. Oznacza to, że Polakom może doskwierać dziś m.in. poczucie senności, zawroty głowy i osłabienie koncentracji.


![Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA] Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-laki-nad-toczna-zmieniaja-oblicze-wielki-postep-prac-przy-budowie-bulwarow-zdjecia-1778229567.jpg)
![Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM] Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-uczniowie-zsz-nr-2-zatanczyli-zorbe-film-1778238341.jpg)




![Pożar przy ul. Sławacińskiej. Płonął drewniany dom kryty strzechą [ZDJĘCIA] pożar sławacińska biała podlaska dom kryty strzechą straż pożarna](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-slawacinskiej-plonal-drewniany-dom-kryty-strzecha-1778225669.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze