Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 08:21
Reklama

Region: Przedsiębiorcy skarżą się na celników

Przedsiębiorcy z Białej Podlaskiej i okolic ponownie alarmują, że ich klienci z Białorusi mają w ostatnich kilku tygodniach masowo anulowany dokument TAX FREE pozwalający przewieźć towary przez przejście graniczne bez płacenia podatku VAT. Z kolei Michał Deruś rzecznik Izby Administracji Skarbowej przedstawia dane liczbowe, wskazujące, że większość TAX FREE została zaakceptowana przez funkcjonariuszy KAS w Terespolu.
Region: Przedsiębiorcy skarżą się na celników
Autor: Adam Trochimiuk

Przedsiębiorca z Terespola zaznacza, że bywają tygodnie, w których wszystkie TAX FREE są anulowane, ale zdarzają się też dni, w czasie których nie ma ani jednej anulacji. – Uważam, że przepis dotyczący anulowania TAX FREE jest niedoprecyzowany i obecnie zależny od decyzji celników. Zajmuję się sprzedażą produktów z Allegro. Na drugi dzień przepisuję TAX FREE i ten sam towar, który nie był przepuszczony, zostaje przewieziony. Stąd sądzę, że to kwestia wadliwości przepisu – zaznacza. Dodaje, że przez stan wyjątkowy Białorusini nie mogą się zatrzymywać na terenie miasta, więc w ogóle nie robią zakupów. – Obecnie sytuacja jest patowa – podkreśla.


- Chciałem zauważyć, że nie występuje zjawisko „ponownego nasilenia” (cyt.) anulowania dokumentów TAX FREE - mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś. - „Ponowne nasilenie”, o którym mowa w piśmie – sugeruje wybiórczość czy cykliczność działań prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS, tymczasem działania kontrolne w tym zakresie prowadzone są stale i funkcjonariusze na bieżąco reagują na stwierdzane nieprawidłowości – zaznacza Michał Deruś.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 21 września

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: sdgfTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7141176?olo Black Adam Movie OnlineData dodania komentarza: 04.10.2022, 03:23Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:40Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Ruszają wypłaty dodatku węglowego. Wiemy, kiedy będą przelewyAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Sebastian Szymański po raz kolejny zagrał w reprezentacji Polski
Reklama
Reklama
Reklama