Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:52
Reklama

Dymisje, powołania i nowe ministerstwo. Przecieki w sprawie rekonstrukcji rządu

Oficjalnie wszystko ma zostać ujawnione za kilka dni, ale już są znane decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. Powstanie nowy resort, a przynajmniej dwóch ministrów ma stracić posady.
Dymisje, powołania i nowe ministerstwo. Przecieki w sprawie rekonstrukcji rządu
Grzegorz Puda i Henryk Kowalczyk
Autor: gov.pl

Decyzje już zapadły, ale Prawo i Sprawiedliwość czeka z ich ogłoszeniem. Być może w przyszłym tygodniu poznamy szczegóły zapowiadanej rekonstrukcji rządu. „To będą de facto korekty. Nie mówimy o jakiejś zasadniczej rekonstrukcji rządu, bo to oznaczałoby, że musi zmienić się zasadnicza część ministrów. Takich planów nie ma.” – komentował w czwartek na konferencji prasowej rzecznik rządu, Piotr Müller. Przyznał jednocześnie, że jest mowa o uzupełnieniu wakatu w Ministerstwie Rozwoju oraz powołaniu posła Kamila Bortniczuka z Partii Republikańskiej na ministra sportu.

Do tego trzeba będzie powołać na nowo ten resort, bo obecnie jest on częścią Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zastępcą Bortniczuka, czyli wiceministrem, ma zostać Łukasz Mejza. To polityk, który w wyborach parlamentarnych startował z listy PSL, ale obecnie blisko mu do republikanów Adama Bielana.

Poseł Łukasz Mejza, który w przeszłości należał do Platformy Obywatelskiej, może zostać nowym wiceministrem rolnictwa. Ten resort czekają poważniejsze zmiany, bo z kuluarowych informacji wynika, że tekę ministra straci Grzegorz Puda. „Bardzo lubię i szanuję pana ministra rolnictwa Grzegorza Pudę, a zastąpić go ma chyba pan Henryk Kowalczyk, człowiek doświadczony w rolnictwie, więc zmiana na pewno jest dobra, choć Grzegorz Puda też jest dobrym ministrem rolnictwa, ale pewnie Henryk Kowalczyk będzie mógł wnieść jeszcze dodatkowo swoje doświadczenie z zakresu rolnictwa.” – zdradził w Polsat News Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Wspomniany Henryk Kowalczyk, to wpływowy poseł PiS, który w przeszłości był ministrem środowiska. Ono już nie istnieje, bo zostało zastąpione przez resort klimatu i jego właśnie mają dotyczyć kolejne zmiany. Stanowisko ma stracić minister Michał Kurtyka. Ma go zastąpić Anna Moskwa, która teraz zasiada w zarządzie energetycznej spółki Baltic Power (należy do PKN Orlen i Northland Power).

Jednak najważniejszą zmianą ma być odejście z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo, ma zrezygnować z zajmowanego stanowiska, aby skupić się na zarządzaniu partią.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama