Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:12
Reklama

Polacy wyprawiają się na Spitsbergen i szukają chętnych

Naukowcy kompletują załogę na wyprawę na wyspę na Morzu Arktycznym. Za kołem podbiegunowym potrzebny jest np. informatyk i kucharz.
Polacy wyprawiają się na Spitsbergen i szukają chętnych
Autor: iStock

Miejsce pracy: wyspa Spitsbergen leżąca już za kołem podbiegunowym. To skrawek lądu na Morzu Arktycznym, który zamieszkuje około 3 tysięcy osób. Działa tam także Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego. Ulokowana jest w południowo-zachodniej części wyspy. Ta jednostka naukowa jest zarządzana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk i co roku na miejsce wysyłani są naukowcy, aby prowadzić badania i obserwacje. Tak dzieje się od 1978.

Instytut Geofizyki PAN właśnie organizuje kolejną eskapadę. To będzie już 45. podróż w te odległe miejsce i naukowcy potrzebują ludzi. Rekrutacja trwa do 22 listopada, a na liście poszukiwanych uczestników ekspedycji są:

  • geofizyk,
  • meteorolog,
  • informatyk,
  • specjalista ds. monitoringu środowiska/hydrotechnik,
  • mechanik,
  • konserwator,
  • pracownik techniczny,
  • asystent terenowy,
  • administrator stacji,
  • kucharz.


Stawiane przed chętnymi wymagania są w ogłoszeniu o pracę dosyć szczegółowo opisane. Na przykład mechanik powinien posiadać umiejętności obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych. Pracownik techniczny musi znać się na robotach ogólnobudowlanych, stolarce, elektryce czy hydraulice. Poszukując asystenta terenowego, IG PAN stawia na doświadczenie górskie lub motorowodne. W ogóle kładziony jest nacisk na posiadanie patentów motorowodnych, odbyte kursy medyczne i znajomość języka angielskiego.

Część osób, które zostaną przyjęte, będą mogły przebywać na Spitsbergenie od czerwca do lipca 2022 roku, a inna grupa aż do września przyszłego roku. Swoje CV wraz z listem motywacyjnym i oświadczeniem kandydata o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym należy przesłać na adres [email protected].


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama