Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:57
Reklama

„Niewidzialne serce” chce zarabiać więcej. W policji w powietrzu wisi strajk

Pracownicy policji chcą 1 tysiąca złotych podwyżki. Rząd przedstawił swoją ofertę, którą związkowcy określili jako „żenującą”. Lada moment może się rozpocząć strajk.
„Niewidzialne serce” chce zarabiać więcej. W policji w powietrzu wisi strajk
Autor: iStock

Pod koniec września szef MSWiA ogłosił, że strona rządowa porozumiała się z mundurowymi związkami zawodowymi i od stycznia funkcjonariusze straży pożarnej, straży granicznej i policji zaczną zarabiać po 500 złotych netto więcej. To realizacja porozumienia zawartego jeszcze w 2018 roku. Rząd ugiął się pod presją nieformalnego strajku mundurowych. W wielu miastach Polski, z dnia na dzień, zaczęło brakować policjantów. Brali zwolnienia lekarskie.

Jednocześnie walkę o podwyżki prowadzą cywilni pracownicy policji. Organizują cichy protest i np. do pracy przychodzą ubrani na czarno. Chcą zarabiać o 1 tys. złotych więcej, bo jak mówią po wielu latach w zawodzie, otrzymują co miesiąc, niewiele więcej niż wynosi płaca minimalna. „Niewidzialne serce” - tak o sobie mówią protestujący w całej Polsce. Tłumaczą, że wykonują zadania, które są niezbędne do funkcjonowania formacji.

Strona rządowa przedstawiła swoje propozycje, wśród których jest podwyżka w wysokości 165 zł brutto. Związki zawodowe reprezentujące policyjnych cywili w piśmie z odpowiedzią skomentowały, że jest to „żenująca propozycja, której się nie da zaakceptować”. Strajk mogący sparaliżować pracę komend wisi w powietrzu. Na razie związkowcy wchodzą w spór zbiorowy z komendantami, jako że oni są pracodawcami protestujących. „Mamy świadomość, że nasze żądania mają szerszy charakter i dotyczą postulatów płacowych, których pracodawcy nie są w stanie zrealizować – prawo nie daje nam jednak innego wyboru.” - tłumaczy Związek Zawodowy Pracowników Policji. Na czwartek zostało zwołane zebranie, na którym mają zapaść decyzje co do dalszych działań.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama