Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 13:20
Reklama
Reklama

W weekend przestawiamy czas na zimowy. Jak będą kursować pociągi?

W najbliższy weekend planowane jest przestawienie zegarków z czasu letniego na zimowy. Dla większości z nas oznacza to, że będziemy spać o godzinę dłużej niż zwykle. Niektórzy na tę noc planują jednak podróż. PKP Intercity wyjaśnia, jak zmiana czasu wpłynie na kursowanie pociągów.
W weekend przestawiamy czas na zimowy. Jak będą kursować pociągi?

Autor: iStock

Przestawiamy czas

W nocy z 30 na 31 października nasze zegarki przestawią się na odmierzanie czasu zimowego. Dzięki temu pojawi się okazja, aby dłużej pospać. Praktyka ta stosowana jest w celu efektywniejszego wykorzystania światła słonecznego. Zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego ten relikt przeszłości wkrótce ma zostać zapomniany. Kiedy wszystkie kraje Unii Europejskiej zaakceptują plan, przez cały rok będzie obowiązywał jeden czas.

Informacja dla pasażerów

PKP Intercity informuje, że w związku ze zmianą godziny z 3:00 na 2:00, kursowanie pociągów nie ulegnie zmianie. Maszyny zostaną jednak unieruchomione na najbliższej możliwej stacji, aby odczekać nadmiarową godzinę i dotrzeć do celu według rozkładu. Poniżej przedstawiamy 15 pociągów, które wyruszą w drogę w nocy z soboty na niedzielę oraz godziny i lokalizacje, w których planowany jest ich postój:

1. IC 16170 Karkonosze rel. Warszawa Wschodnia - Jelenia Góra; postój na stacji Ostrów Wielkopolski od 02:08 czasu zimowego, odjazd o 03:09 czasu zimowego;

2. IC 61170 Karkonosze rel. Jelenia Góra - Warszawa Wschodnia; postój na stacji Łódź Chojny od 02:06 czasu zimowego, odjazd o 03:07 czasu zimowego;

3. TLK 18170 Uznam rel. Warszawa Wschodnia - Świnoujście; postój na stacji Poznań Główny od 02:05 czasu letniego, odjazd 02:25 czasu zimowego;

4. TLK  81170 Uznam rel. Świnoujście - Warszawa Wschodnia; postój na stacji Poznań Główny o 02:13 czasu letniego, odjazd 02:33 czasu zimowego;

5. TLK 35170 Karpaty rel. Zakopane - Gdynia Główna; postój na stacji Piotrków Trybunalski od 02:42 czasu letniego, odjazd o 02:52 czasu zimowego;

6. TLK 53170 Karpaty rel. Gdynia Główna - Zakopane; postój na stacji Częstochowa od 02:08 czasu letniego, odjazd o 02:17 czasu zimowego;

7. TLK 36170 Pogórze rel. Przemyśl Główny - Wrocław Główny; postój na stacji Pyskowice od 02:59 czasu letniego, odjazd o 03:12 czasu zimowego;

8. TLK 63170 Pogórze rel. Wrocław Główny - Przemyśl; postój na stacji Katowice od 02:30 czasu letniego, odjazd o 02:39 czasu zimowego;

9. TLK 38170 Ustronie rel. Kraków Główny - Kołobrzeg; postój na stacji Warszawa Wschodnia od 02:52 czasu letniego, odjazd o 02:54 czasu zimowego;

10. TLK 83170 Ustronie rel. Kołobrzeg - Kraków Główny; postój na stacji Warszawa Wschodnia od 02:11 czasu zimowego, odjazd o 03:17 czasu zimowego;

11. IC 38172 Przemyślanin rel. Przemyśl Główny - Świnoujście; postój na stacji Wrocław Główny od 03:00 czasu letniego, odjazd o 03:05 czasu zimowego;

12. IC 83172 Przemyślanin rel. Świnoujście - Przemyśl Główny; postój na stacji Lubliniec od 02:53 czasu letniego, odjazd o 02:54 czasu zimowego;

13. IC 47010 Nightjet rel. Bohumin - Berlin; postój na stacji Racibórz od 02:46 czasu letniego, odjazd o 02:58 czasu zimowego;

14. TLK 45171 Rozewie rel. Bielsko-Biała Główna - Gdynia Główna; postój na stacji Gniezno od 02:43 czasu letniego, odjazd o 02:44 czasu zimowego;

15. TLK 54170 Rozewie rel. Gdynia Główna - Bielsko-Biała Główna; postój na stacji Poznań Główny od 02:20 czasu letniego, odjazd o 02:41 czasu zimowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama