Oficjalnie gra została już zaprezentowana. Tym samym nowa edycja Monopoly ujrzała światło dzienne. Jest to wersja wyjątkowa, bo w całości poświęcona jednemu z polskich miast. „Za nami wiele bardzo różnych miejskich edycji Monopoly. Z każdą kolejną odkrywamy, jak wiele niezwykłych miejsc można znaleźć w przeróżnych zakątkach naszego kraju. My sami za każdym razem poznajemy mnóstwo ciekawostek, ale z każdą kolejną odsłoną staramy się dodawać graczom coś nowego” - mówił Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves.
Miasto, które ma na myśli to Katowice. Na planszy do rozgrywki znajdują się tak charakterystyczne lokalizacje jak:
- Spodek,
- Nikiszowiec,
- ulica Mariacka,
- Osiedle Gwiazdy
Wszystkie te miejsca można kupować, sprzedawać i pobierać opłaty w sytuacji, gdy inny z graczy stanie na danym polu. Dodatkowo na planszy umieszczono Szkoła Podstawowa numer 13 z Bogucic. Została wytypowana w specjalnie zorganizowanych glosowaniu. Całość uzupełniają pionki - Spodek czy figurka Beboka, żaby znaną z ulicy Stawowej. Taki zestaw będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez miasto Katowice.
„Co prawda na planszy znalazł się jedynie wycinek tego, co oferują Katowice, ale mam nadzieję, że zachęci on zarówno mieszkańców jak i znajomych, z którymi toczyć będą pełne emocji rozgrywki, do odwiedzenia serca Górnego Śląska i odkrycia wszystkich jego tajemnic na żywo, nie tylko na planszy” - komentuje prezydent miasta Marcin Krupa.

Inne miasta
Oprócz Katowic swoje wersje gry mają także inne, polskie miasta. Są to:
- Kraków,
- Wrocław,
- Toruń,
- Gdynia,
- Ciechanów.
Monopoly
Rozgrywka polega na gromadzeniu nieruchomości i bogaceniu się. Gra została stworzona w USA w czasach Wielkiego Kryzysu (1929-1933) przez Elizabeth Magie. Stając na kolejnych polach, gracze mają możliwość postawienia tam domu lub hotelu. W czasie gry kupuje się i sprzedaje się nieruchomości oraz pobiera się opłaty od innych graczy Gra została opatentowana 31 grudnia 1935 roku. Tylko do 1974 roku na całym świecie sprzedano 85 mln egzemplarzy Monopoly.

![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)
![Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ] Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-publicznosc-spiewala-z-wokalistami-galeria-zdjec-1769776464.jpg)







![Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ] Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-wyjatkowy-czas-na-100-dni-przed-matura-galeria-zdjec-1770029890.jpg)

![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [01-02-2026] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [01-02-2026]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-01-02-2026-1769942694.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze