Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:26
Reklama

Turysta: Więcej dowiedziałem się w kwiaciarni niż w biurze...

Czy turyści odwiedzający Białą Podlaską mają problem z uzyskaniem profesjonalnej informacji na temat miasta i regionu? O przykrych doświadczeniach związanych z próbą uzyskania takich danych w Centrum Informacji Turystycznej alarmuje mieszkaniec Poznania. Magistrat tłumaczy, że nikt jeszcze nie narzekał na poziom usług świadczonych przez biuro.
Turysta: Więcej dowiedziałem się w kwiaciarni niż w biurze...

Pan Maciej mieszka w Poznaniu, a na cel wakacyjnego wypadu wybrał właśnie miasto nad Krzną. – Wcześniej odwiedziłem stoisko promujące wasze miasto podczas poznańskich Targów. Informacje zaprezentowane w materiałach promocyjnych zachęciły mnie do przyjazdu do Białej Podlaskiej i na Podlasie – opowiada nasz rozmówca.

Po informacje do kwiaciarni

Jak pomyślał, tak zrobił. W Białej Podlaskiej pojawił się w piątek. Nazajutrz pierwsze swoje kroki skierował do Centrum Informacji Turystycznej, mieszczącego się od niedawna przy placu Wolności. – Chciałem dowiedzieć się, co warto zobaczyć w mieście i okolicach. Podpytać o historię regionu. Niestety, spotkała mnie niemiła niespodzianka, bo centrum było nieczynne. Jak to możliwe, że certyfikowane biuro informacji turystycznej, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, jest w sobotę zamknięte?! W dodatku trudno znaleźć siedzibę. Na stronie internetowej były podane dwa różne adresy i numery telefonu – oburza się pan Maciej.

Nie darował i do Centrum udał się także w poniedziałek. Jednak informacje uzyskane od pracownic biura nie zaspokoiły jego turystycznej ciekawości. – Chyba więcej na temat miasta i regionu dowiedziałem się w pobliskiej kwiaciarni i od zapytanych przypadkowych przechodniów – stwierdza rozgoryczony.

Dlatego też zwrócił się do "Słowa" z prośbą o przyjrzenie się temu, jak funkcjonuje Centrum Informacji Turystycznej w mieście. 

Nowa, lepsza siedziba

Zarzuty pana Macieja konfrontujemy w Urzędzie Miasta, pytając rzecznika prasowego prezydenta, w jaki sposób osoby odwiedzające miasto mogą sprawnie uzyskać fachową informację na temat historii i bazy hotelowej, gastronomicznej oraz miejsc wartych zobaczenia. Otrzymujemy odpowiedź, że w związku z niedawną reorganizacją i zmianą swojej siedziby, Centrum świadczy teraz te usługi na... wyższym poziomie. I że wcale nie zamyka się przed turystami, którzy takiej informacji potrzebują.

– Przez ostatnie lata Centrum Informacji Turystycznej było schowane w zakamarkach Bialskiego Centrum Kultury. Decyzją prezydenta Dariusza Stefaniuka instytucja od niedawna znajduje się na placu Wolności przy Miejscu Straceń, tak aby każdy potencjalny turysta mógł tam bez problemu trafić. Połączone jest ono z biurem obsługi pasażera MZK. Nowe pomieszczenia są nowoczesne i komfortowe. Należy także podkreślić, że są one przystosowane dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Michał Trantau.

Tłumaczy, że dwa różne adresy i numery telefonu widniejące przez pewien czas na stronie internetowej związane były właśnie ze zmianą siedziby. 

Natomiast w kwestii zarzutów pana Macieja związanych z tym, że może biuro powinno być czynne również w dni wolne od pracy, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, rzecznik odpowiada: – Centrum w nowej formie działa od niedawna. Każda sugestia jest dla nas ważna. Obserwujemy ruch w centrum. Każdą propozycję rozważymy.

Nikt się nie skarżył

Rzecznik broni jak lew pracowników Centrum. Podkreśla, że przedstawiają kompleksową ofertę oraz oferują umówienie spotkań z pracownikami Muzeum Południowego Podlasia, Galerii Podlaskiej czy innych instytucji. – Żadna osoba wychodząca z nowego centrum nie stwierdziła jeszcze, że została źle obsłużona – zapewnia.

Czy zatem turysta z Poznania wymyślił sobie niekompetencję pracowników Centrum? A może Urząd Miasta powinien zatrudnić "tajemniczego klienta", który czasami odwiedziłby placówki miejskie, by sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak pięknie z obsługą petentów, jak mówi rzecznik?

 

Aplikacja dla turystów

Turyści odwiedzający Białą Podlaską niezbędne informacje mogą uzyskać także z Mobilnego Systemu Informacji. Za pomocą aplikacji na smartfony i tablety oraz serwis www. Łatwo i szybko przy jej pomocy dowiedzą się, co zobaczyć, gdzie można dobrze zjeść lub jakie wydarzenia w najbliższym czasie odbywać się będą w mieście.
Dostępna jest wersja beta aplikacji, którą w zależności od posiadanego telefonu można pobrać z trzech różnych sklepów: AppStore, GooglePlay, Windows Phone.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
lublinianka 02.09.2016 22:46
Nowe centrum z taką nie fachową obsługą jest totalną pomyłką i wstydem dla naszego miasta. Piękna buzia nie zastąpi wiedzy merytorycznej.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama