Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 08:59
Reklama

Region: Caritas rusza z tradycyjną akcją

Do wszystkich parafii diecezji siedleckiej trafiły już świece, które można kupować, by wesprzeć tradycyjną akcję pod nazwą "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". W tym roku to już 28 jej edycja.
Region: Caritas rusza z tradycyjną akcją

W tegorocznej edycji akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" Caritas Diecezji Siedleckiej ma do rozdysponowania ponad 61 tysięcy świec. Nabywając świecę, będzie można wspomóc dzieci i młodzież. Tegoroczne hasło to „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. W tym roku do kupienia będzie również specjalna świeca okolicznościowa z okazji 30-lecia istnienia Caritas Diecezji Siedleckiej. 

Świece będą rozprowadzane w okresie adwentu – od 28 listopada do 24 grudnia w kościołach. Do wyboru są 4 rodzaje: mała (10zł), duża (15zł), w kształcie stożka (20zł) oraz okolicznościowa, przedstawiająca Świętą Rodzinę (30zł). Uzyskany dochód ze sprzedaży świec zostanie przeznaczony na działania charytatywne w kościołach (2 zł z każdej świecy), w Caritas Polska na pomoc dzieciom i młodzieży w Kamerunie, Argentynie, Ukrainie, Białorusi, Litwie oraz Wenezueli (10 groszy z każdej świecy) i w Caritas Diecezji Siedleckiej. Pozostała część pieniędzy posłuży na utrzymanie trzech świetlic dla dzieci (dwóch w Siedlcach oraz jednej w Parczewie), programy stypendialne “Skrzydła”, “Dwa Talenty”, “Otwarty Horyzont”, obsługę programu „subkonta” oraz realizację działań, związanych z wolontariatem w Caritas. Inną formą wsparcia akcji jest przelew bankowy - można wesprzeć dowolną kwotą konto Caritas Diecezji Siedleckiej: ING Bank Śląski S.A. PL 38 1050 1953 1000 0090 3049 6757 z dopiskiem „WDPD 2021”.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama