Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:54
Reklama

Oto najpiękniejsza siedziba św. Mikołaja

Siedziba św. Mikołaja, ma teraz nowy adres. To Koszoły nr 40 w gminie Łomazy. Będzie można ją odwiedzać przez cały rok. W sali przystrojonej świątecznymi dekoracjami nie brakuje choinek, elfów czy sań, którymi podróżuje święty, specjalizujący się w rozdawaniu prezentów.
Oto najpiękniejsza siedziba św. Mikołaja
Autor: Zdjęcia: Krzysztof Chodyka

Założenie siedziby św. Mikołaja, to inicjatywa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Tłoka, które od kilku lat użytkuje budynek w Koszołach, w gminie Łomazy. -  W czasie przeprowadzki znaleźliśmy w budynku dawnej szkoły pastorał św. Mikołaja, więc poszliśmy za ciosem i postanowiliśmy stworzyć całoroczną siedzibę św. Mikołaja – mówi prezes Stowarzyszenia Tłoka Cezary Nowogrodzki.

Miejsce powstało wysiłkiem członków Stowarzyszenia Tłoka, mieszkańców Koszoł oraz uczestników Klubu Integracji Społecznej.

Najpiękniejsza siedziba w kraju

 - Przygotowaliśmy dla dzieci miejsce, w którym będziemy opowiadać o św. Mikołaju – tym prawdziwym, ale też o tym, który w czerwonym kubraczku nawiedza dzieci w święta. Chcemy sprawiać radość dzieciom, stąd jest ten pomysł. Pragniemy by odwiedzały nas cały rok. Nie tylko maluchy z naszego regionu, ale też spoza niego – zaznacza Cezary Nowogrodzki. Pomieszczenia w siedzibie św. Mikołaja są ozdobione choinkami i dekoracjami świątecznymi. 

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 7 grudniaOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama