Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 05:02
Reklama

Zdobądź dobrze płatną pracę 

Szukasz pracy? Skorzystaj z jednego z ponad stu trzydziestu kursów oferowanych przez Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „OPERATOR” w Zbuczynie. Aż 90 proc. jego absolwentów znajduje zatrudnienie w wyuczonym przez siebie zawodzie. Firma organizuje kursy również w swoich filiach, w Puławach i Radzyniu Podlaskim.
Zdobądź dobrze płatną pracę 
Autor: fot. Ośrodek Szkoleniowo -Dydaktyczny "OPERATOR"

Ośrodek Szkoleniowy „OPERATOR” z siedzibą w Zbuczynie, prowadzi kursy w pięciu segmentach. Są to kursy zawodowe na urządzenia podlegające pod dozór techniczny. W tym na obsługę wózków widłowych, ładowarek teleskopowych, dźwigów, suwnic. Firma szkoli też konserwatorów. Drugą domeną przedsiębiorstwa są szkolenia z obsługi maszyn do robót ziemnych i drogowych.

Szeroka oferta szkoleń

- W ubiegłym roku poszerzyliśmy ofertę, dzięki temu obecnie przeprowadzamy szkolenia z obsługi koparek, koparoładowarek różnych klas, ładowarek kołowych, ale również z różnego rodzaju spycharek, w tym węzłów betoniarskich, otaczarni, frezarek, pomp do mieszanki betonowej. Jest to 80 proc. naszych usług – mówi właściciel firmy Bartosz Niewęgłowski.

Dodaje, że poza tym ośrodek przygotował też szkolenia dla spawaczy i ma ich szeroką gamę. Są wśród nich kursy spawania: elektrodą otuloną MMA 111, elektrodą topliwą 131 MIG oraz spawania łukowego – elektrodą topliwą MAG 135/138 czy drutem elektrodowym proszkowym MAG 136. W ofercie jest też kurs na uprawnienia spawalnicze TIG 141 i kurs ręcznego przecinacza acetylenowo-tlenowego i proponowo-butanowego.

– Jako jedyni w regionie prowadzimy szkolenia na spawanie różnego rodzaju blach i materiałów np. aluminium. Prowadzimy też kursy ADR i Certyfikaty Kompetencji Zawodowej Przewoźnika. Odnosimy w tej dziedzinie znaczne sukcesy. Nasi absolwenci po zakończeniu kurs w ośrodku, zdają egzamin państwowy. Wśród nich 80-90 proc. zdaje egzamin za pierwszym razem – zaznacza właściciel firmy.

Wysoka zdawalność egzaminów

Ośrodek Szkoleniowy „OPERATOR” przeprowadza również szkolenia elektroenergetyczne – SEP. Odbywają się one w trzech grupach: G1, G2, G3 czyli są to szkolenia elektryczne, energetyczne i gazowe. Organizowane są też szkolenia z F-gazu oraz fotowoltaiczne. 

– Zdawalność egzaminów z tych kursów jest na poziomie 94 -96 proc. – wskazuje Bartosz Niewęgłowski.

Firma zajmuje się też przeprowadzaniem szkoleń BHP. Kursy BHP są prowadzone w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Obecnie Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „OPERATOR” w Zbuczynie ma w ofercie ponad sto trzydzieści kursów. Firma ma własne, profesjonalne maszyny, które mają mniej niż 10 lat. To m.in. koparki, koparkoładowarki, ładowarki kołowe z nowoczesnymi systemami, wózki widłowe, ładowarki teleskopowe, żurawie samojezdne i przenośne, spawalnia, przycinarka plazmowa, spycharki, równiarki.

– Wszyscy nasi wykładowcy, a jest ich siedmiu, to osoby z dużym stażem. Pracują od 10 do 20 lat w zawodach jako operatorzy maszyn czy operatorzy wózków widłowych. Mają też doświadczenie pedagogiczne. Do klienta podchodzą indywidualnie, tak by każdy opanował odpowiednie umiejętności. To specjaliści w swoich dziedzinach, na co dzień zajmujący się też praktyką. Zawsze można też dokupić dodatkowe lekcje praktyczne, jeśli ktoś czuje taką potrzebę – mówi właściciel firmy.

Duże szanse na pracę

– Staramy się by zajęcia np. z obsługi wózków widłowych były dostosowane do potrzeb kursanta. Ze względu na to, że większość osób pracuje, organizujemy zajęcia popołudniami lub w weekendy. Dodatkowo, jeśli ktoś chce odbyć zajęcia teoretyczne online, to może skorzystać z takiej możliwości. Udostępniamy nowoczesną platformę szkoleniową do zajęć teoretycznych. Zajęcia można nagrać, by móc z nich skorzystać w dowolnej chwili – tłumaczy.

Większość organizowanych kursów odbywa się we wszystkich trzech placówkach firmy, czyli w Zbuczynie, Puławach i Radzyniu Podlaskim. W Zbuczynie kursy są organizowane na bieżąco. W Puławach kursy organizowane są co dwa tygodnie, w weekendy, a w Radzyniu Podlaskim, kiedy zbierze się odpowiednia grupa kursantów. Szkolenie kończy się powtórką materiału i certyfikatem, po którym należy zdać egzamin państwowy, a na który Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny „OPERATOR” umawia swoich absolwentów i organizuje go w swojej siedzibie i filiach.

– Szanse na znalezienie pracy, po odbyciu kursów są bardzo duże. Mamy całą listę firm, które dzwonią do nas i proszą by przekazać im kontakt do specjalistów, których przeszkoliliśmy. Najchętniej poszukiwani są operatorzy wózków i operatorzy ciężkiego sprzętu, np. koparek, koparkoładowarek. Jest też wiele zapytań o spawaczy. Po szkoleniu jest aż 90 proc. pewności, że absolwent znajdzie pracę – podkreśla Bartosz Niewęgłowski.

Na kursy można zapisać się pod nr tel. 504 690 892; 574 394 000 lub poprzez stronę internetową https://szkolenia-operator.pl, na której znajduje się formularz do zapisów, w zakładce: Zapisz się na szkolenie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama