Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 02:53
Reklama

Radzyń Podlaski: Radni przyjęli budżet na ten rok

16,6 mln zł przeznaczy miasto na inwestycje w tym roku. Wśród nich znają się budowa ul. Polnej, przebudowa skrzyżowania ul. Lubelskiej i Sitkowskiego czy opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem dróg.
Radzyń Podlaski: Radni przyjęli budżet na ten rok

Dochody w tegorocznym budżecie oszacowano na 77 mln 040 tys. zł, a wydatki na 82 mln 184 tys. zł. - Budżet na rok 2022 oparty jest na realiach wynikających z posiadanej wiedzy na temat zarówno środków, które zasilą budżet z zewnątrz, jak też analizy sytuacji ekonomicznej podmiotów mających bezpośredni wpływ na możliwość pozyskania dochodów z podatków i opłat lokalnych – informuje rzecznik prasowy magistratu, Anna Wasak.

Deficyt wynieść ma według szacunków 5,1 mln zł. - Wzrost nakładów na oświatę zarówno w zakresie szkolnictwa publicznego jak i przedszkoli niepublicznych, wzrost cen związanych z wywozem i zagospodarowaniem odpadów, wzrost najniższej krajowej, co powoduje zwiększenie środków na wynagrodzenia we wszystkich jednostkach, są przyczyną wykazanego w budżecie deficytu na działalności operacyjnej w kwocie 909 928,37 zł. Tworzenie budżetu, który sztucznie zaniża wydatki i tak konieczne do poniesienia, dałby zakłamany obraz finansów miasta – dodaje rzecznik Wasak.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 11 stycznia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stadionowy 18.01.2022 11:07
Wladzo Miejska!!! Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu !!!Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe. Moze slowopodlasia podejmie temat?:)

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama