Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 05:29
Reklama

Najpilniej poszukiwane mieszkania? Te w otoczeniu zieleni. W Legnicy powstaje takie właśnie osiedle

Jak pokazują liczne raporty, nasze preferencje dotyczące miejsca zamieszkania wyraźnie przesuwają się w otoczenie zielone, bliskie natury i dostarczające możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wiele osób stawia dodatkowo na skrawek własnego ogródka, czy też balkon lub taras. Wszystko to ma pozwolić odetchnąć pełną piersią po dniu spędzonym w pracy, szkole, samochodzie. Nie chcemy dojeżdżać do parku. Park chcemy mieć na wyciągnięcie ręki. Deweloperzy zdają się doskonale rozumieć te potrzeby i coraz częściej stawiają na lokalizacje wśród zieleni lub w bliskim jej sąsiedztwie. Przykładem może być Legnica, Jawor, czy Winnica - miejscowości, w których nowopowstające inwestycje mieszkaniowe pozwolą lokatorom poczuć się niemal, jak... w wypoczynkowym kurorcie. Zielone otoczenie to jednak nie wszystko.
Najpilniej poszukiwane mieszkania? Te w otoczeniu zieleni. W Legnicy powstaje takie właśnie osiedle

Bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych to najpilniej poszukiwane rozwiązanie

Może i zielone otoczenie to nie wszystko, ale od niego warto zacząć. Doceniamy bowiem miejsca, które oferują nam bliskość natury na wyciągnięcie ręki. Stąd zapewne mieszkania deweloperskie Legnica, rozwiązanie w którym poza atrakcyjną lokalizacją, mieszkańcy mogą spodziewać się możliwości biegania, spacerowania, czy po prostu odpoczywania wśród mnóstwa drzew, cieszy się taką popularnością. W tym konkretnym przypadku osiedle Scala Park będzie niemal "skąpane" w zieleni. Do drzew istniejących zostaną bowiem dosadzone kolejne, w imponującej ilości kilkudziesięciu sztuk. Jeśli więc interesują Cię mieszkania na sprzedaż Legnica, warto z pewnością zainteresować się taką inwestycją.

Pobliskie tereny zielone i bliskość przyrody dostarczają możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wygodne jest, gdy nie musimy nigdzie dojeżdżać chcąc zaczerpnąć świeżego powietrza. Wystarczy wyjść z budynku. Sprawdzane przez nas nieruchomości Legnica oferują mieszkania z balkonem, tarasem lub ogródkiem, jak np. w przypadku osiedla LAVOR w Jaworze. Tutaj mieszkańcy zyskają dodatkowo wygodny, sprawny dostęp do pobliskiej pływalni - wystarczy kilkuminutowy spacer. 

Wygląda na to, że w obliczu pandemicznych obostrzeń i kolejnych lockdown'ów, wolimy sąsiedztwo przyrody w każdej możliwej formie. To stwarza wiele możliwości przebywania na świeżym powietrzu oraz daje spore poczucie niezależności i swobody.

Wykończenie w wybranym standardzie i wiele metraży do wyboru

Zarówno mniejsze mieszkania o powierzchni od 26 m2, których poszukujemy także, jako rozwiązanie na wynajem, jak i te większe, dwu i trzy pokojowe cieszą się popularnością. Tutaj metraż wynosi od 40 m2 do nieco ponad 70 m2. Warto jednak dodać, że niezależnie od wielkości mieszkania, niezmiennie liczą się wspomniana lokalizacja osiedla, jak i sam charakter budynku i otoczenia. Wolimy kameralne rozwiązania i sąsiedztwo, które mamy szansę poznać. Mniejsze obiekty sprawiają wrażenie bardziej przytulnych i przyjaznych, często będą rzeczywistą oazą spokoju. Takie osiedla uznawane są również, jako bardziej bezpieczne. 

Ciekawą propozycją, jaką znaleźliśmy także wśród wspomnianych wcześniej legnickich inwestycji, są budynki mieszkalne o różnym, choć w obu przypadkach wysokim, standardzie wykończenia. Różnice dotyczą tutaj przede wszystkim detali wykończeniowych właśnie. Wyższy standard oznacza efektowną aranżację części wspólnych budynku, m.in. udekorowaną oryginalnymi obrazami, czy drewnianymi elementami ozdobnymi. Oferty Standard i Premium zawierają także różne rozwiązania dotyczące możliwości parkowania pojazdów. W pierwszym przypadku będą to miejsca parkingowe naziemne, w drugim garaż podziemny. 

 

Jeśli cenisz sobie wygodę i wolisz oszczędzać czas...

Mieszkanie kupione i co dalej? Wielu osobom aranżacja wnętrz, a także balkonu, tarasu, czy ogródka spędza sen z powiek. Okazuje się jednak, że w przypadku powstającym inwestycji mieszkaniowych deweloperzy wychodzą naprzeciw potrzebom nowych właścicieli nieruchomości oferując rozwiązania nie tylko pod klucz, ale i z możliwości zaaranżowania przestrzeni przez specjalistę. Nawet jeśli to konkretny wydatek, pozwala z pewnością na znaczne zaoszczędzenie czasu i energii. Warto dodać, że w wielu przypadkach końcowy bilans wychodzi całkiem nieźle. Mieszkanie zaaranżowane przez architekta, czy projektanta wnętrz może kosztować nas w wyposażaniu nieco mniej, niż gdybyśmy samodzielnie próbowali dokonać takiej aranżacji. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama