Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 07:43
Reklama
Reklama

Gmina Międzyrzec Podlaski: Więcej za śmieci

Na ostatniej sesji rada gminy Międzyrzec Podlaski podjęła uchwałę dotyczącą stawek za wywóz odpadów komunalnych z gospodarstw domowych. Nowe wyższe stawki będą obowiązywały od 1 kwietnia. 
Gmina Międzyrzec Podlaski: Więcej za śmieci

Autor: fot. screen

Sesja odbyła się 28 stycznia. Mieszkańcy, które segregują odpady, będą płacić 20 zł miesięcznie od osoby w gospodarstwie domowym. O złotówkę mniej zapłacą ci, którzy mają kompostownik. Stawka za śmieci niesegregowane wynosić będzie trzykrotność stawki podstawowej, czyli 60 zł miesięcznie od osoby. 

Według zarządu gminy zmiana stawek podyktowana jest zmianą na rynku i rosnącą inflacją. Wzrosły pensje, koszty w punkcie odbioru odpadów Wod-Kan w Białej Podlaskiej, opłaty energii elektrycznej, energii cieplnej i transportu oraz zakupu worków. Poza tym wzrasta ilość odbieranych śmieci o ok. 15-20 proc. rocznie. W 2022 r. gmina Międzyrzec planuje zorganizować odbiór odpadów wielkogabarytowych, co ma kosztować ok. 120 000 zł. Uchwała została przyjęta jednogłośnie 15 głosami. 

Nowe wyższe stawki będą obowiązywały od 1 kwietnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama