Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:55
Reklama

Na peron przez błoto i kurz. "To jest skandal!"

Tymczasowe przejście, prowadzące na oddany niedawno do użytku peron na dworcu PKP w Białej Podlaskiej, w suche dni niemiłosiernie się kurzy. W deszczowe zaś zamienia się w błoto. Przejście nim, nie ubrudziwszy butów i spodni to nie lada wyczyn.
Na peron przez błoto i kurz. "To jest skandal!"
Stan tymczasowego przejścia na peron na dworcu PKP w Białej Podlaskiej woła o pomstę do nieba.
Autor: Michał Majka

Do redakcji Słowa Podlasia zadzwonił nasz Czytelnik. Żalił się na stan tymczasowego przejścia na nowy peron na dworcu PKP w Białej Podlaskiej.

– Korzystam z pociągu niemal codziennie. To jest skandal, że na nowy peron prowadzi przejście w tak fatalnym stanie. Droga kurzy się tak, że po przejściu nią, muszę za każdym razem czyścić buty. A ja przecież spotykam się z ludźmi. Wstyd mi się im pokazać w butach białych od tego pyłu – tłumaczył mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Postanowiliśmy zweryfikować informację naszego Czytelnika i osobiście pojechaliśmy sprawdzić, jak wygląda to tymczasowe przejście na peron. Okazało się, że mężczyzna miał rację. Po przejściu krótkiego odcinka tego tymczasowego przejścia na peron, nasze buty wyglądały tak, jakbyśmy przeprawiali się przez pustynię. 

Sprawę zgłosiliśmy do PKP PLK. Oto co nam odpowiedziała Magdalena Janus z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych:

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwróciły się do wykonawcy o niezwłoczne poprawienie stanu technicznego tymczasowego dojścia. Wykonawca zadeklarował zapewnienie możliwe jak najlepszych i bezpiecznych warunków dojścia na peron. Po zakończeniu modernizacji, wygodne dojście do peronów umożliwi nowe przejście podziemne, wyposażone w schody i windy, które ułatwią podróżowanie osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

Czytaj też: Chcę jechać do Norymbergi, dostaję bilet do Berlina!

 


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sebastian. 01.04.2022 10:58
Zgadzam się ze zgłaszającym, niech natychmiast poprawią to przejście - człowiek wychodzi z domu do pracy w czystych butach i spodniach, a po wejściu na peron trudno je doczyścić!!!!!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama