Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 12:33
Reklama

Na peron przez błoto i kurz. "To jest skandal!"

Tymczasowe przejście, prowadzące na oddany niedawno do użytku peron na dworcu PKP w Białej Podlaskiej, w suche dni niemiłosiernie się kurzy. W deszczowe zaś zamienia się w błoto. Przejście nim, nie ubrudziwszy butów i spodni to nie lada wyczyn.
Na peron przez błoto i kurz. "To jest skandal!"
Stan tymczasowego przejścia na peron na dworcu PKP w Białej Podlaskiej woła o pomstę do nieba.
Autor: Michał Majka

Do redakcji Słowa Podlasia zadzwonił nasz Czytelnik. Żalił się na stan tymczasowego przejścia na nowy peron na dworcu PKP w Białej Podlaskiej.

– Korzystam z pociągu niemal codziennie. To jest skandal, że na nowy peron prowadzi przejście w tak fatalnym stanie. Droga kurzy się tak, że po przejściu nią, muszę za każdym razem czyścić buty. A ja przecież spotykam się z ludźmi. Wstyd mi się im pokazać w butach białych od tego pyłu – tłumaczył mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Postanowiliśmy zweryfikować informację naszego Czytelnika i osobiście pojechaliśmy sprawdzić, jak wygląda to tymczasowe przejście na peron. Okazało się, że mężczyzna miał rację. Po przejściu krótkiego odcinka tego tymczasowego przejścia na peron, nasze buty wyglądały tak, jakbyśmy przeprawiali się przez pustynię. 

Sprawę zgłosiliśmy do PKP PLK. Oto co nam odpowiedziała Magdalena Janus z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych:

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwróciły się do wykonawcy o niezwłoczne poprawienie stanu technicznego tymczasowego dojścia. Wykonawca zadeklarował zapewnienie możliwe jak najlepszych i bezpiecznych warunków dojścia na peron. Po zakończeniu modernizacji, wygodne dojście do peronów umożliwi nowe przejście podziemne, wyposażone w schody i windy, które ułatwią podróżowanie osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

Czytaj też: Chcę jechać do Norymbergi, dostaję bilet do Berlina!

 


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sebastian. 01.04.2022 10:58
Zgadzam się ze zgłaszającym, niech natychmiast poprawią to przejście - człowiek wychodzi z domu do pracy w czystych butach i spodniach, a po wejściu na peron trudno je doczyścić!!!!!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieci
Reklama
Reklama
Reklama