Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 19:59
Reklama
Reklama

Mistrzostwa Polski w Zalesiu: nasi siłacze ze złotymi medalami

Blisko dwustu siłaczy wystartowało w Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego w Zalesiu. Do najlepszych należeli także reprezentanci miejscowego Uczniowskiego Ludowego Pożarniczego Klubu Sportowego Gaj Zalesie, którzy zdobyli złote medale, z Franciszkiem Szablukiem na czele.
Mistrzostwa Polski w Zalesiu: nasi siłacze ze złotymi medalami
Adam Szutko stanął na podium mistrzostw Polski w Zalesiu

Autor: Fot. Franciszek Szabluk

Mistrzostwa w Gminnym Ośrodku Kultury w Zalesiu były przeprowadzone zgodnie z przepisami federacji GPC i były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy GPC oraz Mistrzostw Świata GPC. Głównym organizatorem zawodów był prezes, trener i zawodnik ULPKS Gaj Zalesie, Franciszek Szabluk, mistrz i rekordzista świata, który pełnił również obowiązki sędziego. 

Franciszek Szabluk sięgnął po kolejne mistrzostwo Polski, uzyskując w wyciskaniu sztangi leżąc 220 kilogramów w kategorii wiekowej Masters 65-69 lat i w kategorii wagowej do 100 kg. – W koszuli i w „monsterze” miałem 220 kilogramów, wiek się zmienia, ale wyniki nie – śmieje się Franciszek Szabluk. – Z naszego klubu pierwsze miejsca w mistrzostwach Polski zdobywali w wyciskaniu sztangi leżąc: wśród juniorów 16-17 lat Adam Duda, który w koszulce uzyskał 105 kg oraz w kategorii Masters 40-44 lata i wadze do 125 kg Adam Szutko, który uzyskał 200 kg w „monsterze” (był drugi w kategorii Masters 40-44 lata). Startowali też Michał Karmel czy Kacper Kozakiewicz, w swoim debiucie spalili próby. Namówiłem ich do udziału w zawodach, podeszli do nich ambitnie, następnym razem będzie lepiej. Chciałbym podziękować sponsorom i wszystkim, którzy pomagali w organizacji mistrzostw Polski, w tym podziękowania dla strażaków z OSP Zalesie. W tym roku czekają nas jeszcze mistrzostwa Europy federacji GPC w Trutnovie w Czechach i mistrzostwa świata federacji GPC w Trnavie na Słowacji. Mistrzostwa Europy miały być organizowane na Ukrainie, w Odessie, ale wiadomo dlaczego nie zostaną tam zorganizowane. Teraz w najbliższy weekend będą mistrzostwa Europy federacji XPC w Siedlcach, z naszego klubu wystartują Ireneusz Czupryn i Konrad Czupryn, a ja będę podczas tych zawodów sędzią. 

W Zalesiu startował też m. in. Adam Kawka z Radzynia Podlaskiego, który uzyskał trzeci wynik w kategorii 82,5 kg w wyciskaniu sztangi leżąc – 167,50 kg.

Organizatorzy mistrzostw Polski w Zalesiu: Urząd Gminy w Zalesiu, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Zalesiu, Uczniowski Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy GAJ w Zalesiu, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Białej Podlaskiej.

Sponsorzy: Daniel Tomaszuk „Edwood” Biała Podlaska, Paweł Skoczowski „Transgaz” Zalesie, Marian Wojtiuk „Transbet” Biała Podlaska, Urszula Anna Adamiak PW „Komunalnik” Biała Podlaska, Sławomir Kropiwiec „Kropka”, BWE Bogusław Wolski, Chotyłów, Janusz Miłosz „Miłomłyn” Kolonia Kijowiec, Andrzej Waluś „Waltimber” Zalesie, Błażej Nowicki Yuliia Popova BY ENERGY Solutions Biała Podlaska, Arkadiusz Maksymiuk  Głobal-Max, Sebastian Piotr Ziółkowski „Multon” Sp. z o.o Kolonia Horbów, Zbigniew Lustyk wiceprzewodniczący Rady Gminy Zalesie, Jacek Selewoniuk „Multitech Jbs” Małaszewicze, Radosław Sebastianiuk radny powiatu bialskiego, Helena Wasilewska Bank, Spółdzielczy Biała Podlaska, Roman Kozak, Bogdan Mikołajczyk „Pajero”, Grzegorz Krymski Gospodarstwo Rolne Sp. z o o, Sylwester Nesterowicz  „Eko Nowa” Sp. z o o Piszczac. 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama