Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 07:37
Reklama
Reklama

Proszą o pomoc. Bialski szpital zajmie się tym kompleksowo

Szpitalne Biuro Pomocy Ukrainie, tak nazywa się komitet społeczny utworzony przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Będzie on działał w obszarach pomocy medycznej, pomocy rzeczowej, pomocy finansowej oraz w obszarze wolontariatu. Wszytko z myślą o obywatelach Ukrainy.
Proszą o pomoc. Bialski szpital zajmie się tym kompleksowo
Bialski szpital chce świadczyć pomoc Ukrainie w sposób skoordynowany. Działa przy nim komitet społeczny

Autor: Archiwum Słowo Podlasia

Jak tłumaczy rzecznik prasowy szpitala Magdalena Us, utworzenie komitetu jest odpowiedzią na potrzeby obywateli Ukrainy, przebywających w swoim kraju oraz w Polsce. 

Komitet będzie funkcjonował na czterech obszarach. 

- Koordynator pierwszego z nich, Orest Boiar odpowiedzialny jest za przekazywanie informacji o zasadach udzielania pomocy medycznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, pacjentom i potencjalnym pacjentom szpitala narodowości ukraińskiej. Jego zadaniem jest także indywidualne podejście do pacjentów narodowości ukraińskiej leczonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, oddziałach szpitalnych lub Zespole Poradni Specjalistycznych - informuje Magdalena Us.

Drugi z koordynatorów, Andrzej Kozłowski zajmuje się organizowaniem i koordynowaniem zbiórek rzeczowych dla Ukraińców pozostałych na terytorium Ukrainy, a szczególnie dla Szpitala Miejskiego w Równem, z którym bialski szpital współpracuje.

CZYTAJ TAKŻE: Kilkaset tysięcy Ukraińców szuka pracy w Polsce

Trzeci obszar pomocy, zarządzany przez Annę Sudewicz zajmuje się wsparciem finansowym. - Chodzi dokładnie o organizowanie i przeprowadzanie zbiórek finansowych. Na rzecz tej inicjatywy otworzono w banku specjalne konto, a wpłacone na nie środki zostaną przeznaczone na pomoc Ukraińcom - wyjaśnia rzecznik WSzS w Białej Podlaskiej. 

Pieniądze będzie można przekazywać również za pomocą karty kredytowej poprzez przygotowany w tym celu na terenie szpitala terminal płatniczy. Wolontariusze będą w ten sposób zbierali datki w całym kompleksie szpitalnym. W kilku miejscach szpitala wystawione zostaną także skarbonki.

Czwartym obszarem pomocy zaopiekuje się Emilia Osak. A jest nim wolontariat. Koordynator tego obszaru zajmie się tworzeniem baz pracowników szpitala, chcących zaangażować się osobiście w niesienie pomocy Ukraińcom. 

CZYTAJ TAKŻE: Policjanci z Parczewa znów pomogli Ukraińcom. Brawo!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklistaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: A ta przyczepa to jest dopuszczona do ruchu ? Ma badania techniczne podbite ? Jest oświetlenie i co najważniejsze jest zarejestrowana w wydziale komunikacj ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:57Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w lesie. 58-latek zginął podczas wycinki drzewAutor komentarza: Aaa- maniaku, chory maniaku,Treść komentarza: A kto Ci każe czytać ? Nie wchodź na stronę i nie czytaj . Jest wolnosć słowa , każdy może się wypowiedzieć . Po co tu włazisz i czytasz ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:51Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama