Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:01
Reklama

Pomoc z Anglii trafiła do Ukraińców w dwóch krajach

Pod koniec marca do gminy Ulan-Majorat trafiły dary z Wielkiej Brytanii. To wsparcie dla Ukraińców, tych którzy pozostali w swoim kraju i tych, którzy trafili do powiatu radzyńskiego.
Pomoc z Anglii trafiła do Ukraińców w dwóch krajach
Dary przekazane gminie Ulan-Majorat z Anglii trafią dalej do Ukraińców w Polsce i w Ukrainie.
Źródło: Jarosław Koczkodaj/Facebook

Pod koniec marca do gminy Ulan-Majorat przyjechał TIR po brzegi wypakowany darami. 

– Dzięki współpracy z "United for Ukraine" w Anglii i panią Agnieszką Dźwigałą ruszył transport darów dla uchodźców i Ukrainy. Mieszkańcy Barsnley, Sheffield i Yorkshire odpowiadając na naszą prośbę przekazali najbardziej potrzebne rzeczy dla naszych sąsiadów – poinformował Jarosław Koczkodaj, wójt gminy Ulan-Majorat.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy uchodźcy odnaleźli w Radzyniu bezpieczny kąt

W rozładunek zaangażowali się mieszkańcy gminy. Lokalna społeczność zaangażowała się również w segregowanie i opisanie darów. Część z nich trafiło na teren powiatu radzyńskiego. – Dzięki uprzejmości wójta Jarosława Koczkodaja i dyrektor GOK Magdaleny Domańskiej, część darów przywiezionych z Anglii dla uchodźców z Ukrainy trafi też dla potrzebujących uchodźców w naszej gminie – przekazał informacje wójt gminy Czemierniki, Arkadiusz Filipek.

 Natomiast za pośrednictwem Caritasu gmina przekazała żywność do Charkowa i Kijowa.

WATRO PRZECZYTAĆ:  O tym księdzu słyszała już cała Polska. Teraz pomaga Ukrainie


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama