Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 03:22
Reklama

Działał w warunkach recydywy. Wyszedł na wolność i kradł

Policja zatrzymała 38-latka podejrzewanego o kradzież różnego rodzaju sprzętu o wartości ponad 4 000 złotych. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż miesiąc przed kradzieżą opuścił zakład karny, w którym przebywał za popełnienie podobnych przestępstw.
Działał w warunkach recydywy. Wyszedł na wolność i kradł
Policja zatrzymała 38-latka podejrzewanego o kradzież wędki i klucza udarowego
Źródło: Archiwum

Na początku tygodnia dyżurny komisariatu w Białej Podlaskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu wędkarskiego, a dokładnie wędki z kołowrotkiem. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Rokitno. Policjanci ustalili potencjalnego sprawcę przestępstwa. Okazało się, że jest nim 38-letni mieszkaniec tej samej gminy, który został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas przeprowadzania czynności funkcjonariusze ustalili, że wędka to nie jedyny skradziony przez mężczyznę przedmiot. Podejrzewany był też o kradzież klucza udarowego. W tym przypadku złodziej także wykorzystał lekkomyślność właściciela, który pozostawił cenny przedmiot w niezamkniętym aucie.

Czytaj także: Nastolatek ukradł skuter. Był pijany

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, których wartość została oszacowana na kwotę ponad 4 000 złotych.

38-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Twierdził, że w czasie kradzieży był pijany. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Miesiąc przed popełnieniem przestępstw wyszedł z więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może zostać zwiększona o połowę. 

Czytaj także: Wpadł poszukiwany listem gończym


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama