Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 26 maja 2022 06:18
Reklama
Reklama

Naćpany pirat drogowy próbował wtopić się w tłum gapiów

Kierowca peugeota najpierw uderzył w ogrodzenie na pętli autobusowej przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej, by po pół godziny spowodować inną kolizję. Na parkingu przy ulicy Sapieżyńskiej uderzył w stojący tam samochód, który zniszczył kosz na śmieci oraz roletę antywłamaniową jednego z budynków.
Naćpany pirat drogowy próbował wtopić się w tłum gapiów
24-latek, który uderzył w stojącego na parkingu Lanosa kierował pod wpływem narkotyków
Autor: KMP w Białej Podlaskiej

Do tych zdarzeń doszło w minioną sobotę (7 maja). Najpierw dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące osobowego peugeota, który uderzył w ogrodzenie na pętli autobusowej przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia, pozostawiając tam jednak tablicę rejestracyjną swojego auta. Policjanci wykonując czynności związane z kolizją przy Akademickiej byli świadkami kolejnego zdarzenia. Otóż przy ulicy Sapieżyńskiej, peugeot uderzył w stojący na parkingu samochód marki Daewoo. Lanos siłą rozpędu uszkodził kosz na śmieci oraz roletę antywłamaniową jednego z budynków.

- Funkcjonariusze ustalili, że jest to ten sam peugeot, który pół godziny wcześniej uczestniczył w kolizji przy ulicy Akademickiej. Kierujący nim mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował wtopić się w tłum gapiów, jednak mundurowi szybko wyłapali go wśród zebranego tłumu. Okazało się, że sprawcą obu kolizji jest 24-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a auto którym jechał nie miało obowiązkowej polisy OC - mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej. 

Badanie na zawartość alkoholu wykazało wynik negatywny, jednak zachowanie młodego mężczyzny zasugerowało policjantom, że może być pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło przypuszczenie mundurowych.

Policja ustala okoliczności zdarzeń. Kierowanie pod wpływem narkotyków zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi grzywna w wysokości minimum 1500 złotych, jak również zakaz prowadzenia pojazdów.

Czytaj także: Kierował pijany i bez uprawnień. Potrącił rowerzystkę

Czytaj także: Prowadził kompletnie pijany. Chciał przekupić policjantki


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Janusz olx 10.05.2022 06:41
Czy ktoś wie czy dalej ten akumulator leży na tym chodniku?? Bym podjechał i go zabrał i miałbym do passata :)

Krewny 09.05.2022 23:20
Powinien być sadzony jak morderca. Tylko cudem tam nikt nie zginął.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama