Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:32
Reklama

W Piszczacu wystapi gwiazda polskiej sceny muzycznej. Znamy szczegóły

W sobotę 4 czerwca na boisku KS Lutni w Piszczacu czeka nas mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. W ramach „Rodzinnego Weekendu w Piszczacu” zagrają m.in. zespoły Łzy i Shantel, a najmłodsi będą się bawić na darmowym wesołym miasteczku. Słowo Podlasia objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
W Piszczacu wystapi gwiazda polskiej sceny muzycznej. Znamy szczegóły
Ciekawym punktem programu będzie też niesamowity pokaz iluzjonisty Rafała Mulki, twórcy Beskidzkiego Teatru Iluzji
Autor: GCKiS w Piszczacu

Wydarzenie będzie się składać z 2 części. Pierwsza, z okazji Dnia Dziecka, ma zapewnić dobrą zabawę maluchom, a druga to część typowo koncertowa. 

– Zaprosiliśmy do Piszczaca wielu utalentowanych wykonawców. Zaplanowaliśmy występy zarówno lokalnych, jak i znanych ogólnopolskich artystów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Na scenie pojawi się m.in. Dolya. To 17-letnia artystka z Ukrainy, uczennica Akademii Sztuk Pięknych im. Pawła Chubyńskiego w Kijowie na kierunku Sztuka Muzyczna. Dolya wraz z mamą i młodszą siostrą uciekła przed wojną i w marcu znalazła schronienie w Lubartowie. Swoją przyszłość wiąże z Polską – opowiada dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Gabriela Bielińska

 

Ciekawym punktem programu będzie też niesamowity pokaz iluzjonisty Rafała Mulki, twórcy Beskidzkiego Teatru Iluzji. Na scenie królować będą również Lanberry i zespół Shantel. Lamberry zadebiutowała w 2017 r. Łącza liczba wyświetleń jej klipów w serwisie YouTube to ponad 100 mln! W serwisie Spotify – to prawie 30mln! Natomiast Shantel to grupa muzyczna z gatunku disco-dance założona w 2012 roku w Hrubieszowie. Swoje koncerty uatrakcyjnia grą na „żywych instrumentach” oraz niesamowitą integracją z publicznością. Na koniec uczestnicy wydarzenia będą mogli potańczyć pod chmurką w doborowym towarzystwie. Dyskotekę poprowadzi DJ Sylver.
 

Tego dnia wójt Kamil Kożuchowski przekaże symbolicznie dzieciom klucze do urzędu gminy. To przede wszystkim o ich dobre humory i udaną zabawę zadbali organizatorzy wydarzenia. Na maluchy będzie czekać darmowe wesołe miasteczko. Specjalnie dla najmłodszych zaśpiewają ich ulubione Kosmokwaki, czyli Kwakot, Monia i Kwanio. 

Program imprezy wygląda następująco:
15.00 – start imprezy – występy lokalne,
17.00 – występ zespołu dla dzieci Kosmokwaki,
18.00 – pokaz iluzjonisty Rafała Mulki,
19.00 – koncert zespołu Lanberry,
20.30 – koncert zespołu Łzy,
22.00 – koncert zespołu Shantel,
23.00 – dyskoteka z DJ Sylver.

Czytaj też: Stracił w pożarze dom, teraz chce go odbudować. Możemy mu pomóc

Jedną z gwiazd wieczoru „Rodzinnego Weekendu w Piszczacu” będzie zespół Łzy. Grupa istnieje już 25 lat i jest obecnie jedną z bardziej popularnych i najdłużej aktywnych grup pop-rockowych w Polsce. Dotychczas ukazało się dziewięć premierowych albumów Łez, z których trzy: „W związku z samotnością”, „Nie czekaj na jutro” i „The Best Of 1996-2006” osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden – „Jesteś jaki jesteś” pokrył się „złotem”. Najnowszy album to płyta "Miłość w czasach samotności" (2021), która jednocześnie jest wydawnictwem jubileuszowym uświetniającym  25-lecie działalności zespołu.

Ogólnopolską popularność przyniósł zespołowi Łzy platynowy album „W związku z samotnością” (2001 r.) z przebojami „Agnieszka” oraz „Narcyz”. Sukces został przypieczętowany w roku 2003, kiedy to ŁZY przebojem „Oczy szeroko zamknięte” zdobyły Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wkrótce piosenka „Oczy szeroko zamknięte”, w plebiscycie Radia Zet, została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku.

Najważniejsze wyróżnienia, które zespół zdobył w ciągu ponad 25 lat swojej działalności to m.in.: wspomniana już wygrana na festiwalu w Opolu, dwie Superjedynki, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, II miejsce w plebiscycie „Telekamery” (w kategorii Muzyka), II miejsce na festiwalu Top Trendy podsumowującym sprzedaż polskich płyt w 2003 roku. Tygodnik „Wprost” uznał ŁZY za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

W listopadzie 2010 w zespole nastąpiła zmiana na przy mikrofonie, kiedy to Anię Wyszkoni zastąpiła Sara Chmiel. Oprócz walorów wokalnych, dziewczyna z Podkarpacia ujęła zespół poczuciem humoru, spontanicznością, energią i „tym czymś” co trudno zdefiniować, a co niewątpliwie jest istotne. Koncertowy debiut grupy w nowym składzie miał miejsce 9 stycznia 2011 w Warszawie na głównym koncercie XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak do tej pory zespół Łzy z Sarą wydał już pięć płyt: „Bez słów” (2011), „Zbieg okoliczności” (2014), podwójny album jubileuszowy wydany z okazji dwudziestolecia działalności artystycznej, zatytułowany po prostu „20” (2016), wyjątkowy również podwójny album CD/DVD „Live Przystanek Woodstock 2016” (2017) oraz album koncepcyjny „Miłość w czasach samotności” (2021), który jednocześnie jest wydawnictwem jubileuszowym uświetniającym 25-lecie działalności zespołu.

Grupa cały czas jest aktywna koncertowo i corocznie daje sporo występów w całym kraju oraz za granicą, uczestnicząc m.in. w tak dużych festiwalach jak Pol’and’Rock (Woodstock) Festiwal.

Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Sara Chmiel (wokal)
Daniel Arendarski (gitary)
Arek Dzierżawa (bas)
Rafał Trzaskalik (gitary)
Adrian Wieczorek (instrumenty klawiszowe)
Dawid Krzykała (perkusja).

Czytaj też: W końcu ruszamy! Spotkajmy się na kaskaderskim Monster Show!Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama